» Poradna » Programy

MS access 2007 – součet záznamu v sestavě

Mám vytvořenou malou databázi. Do hlavní tabulky ukládám platby. V jednom záznamu mám uložen příjem nebo výdej. Potřebují udělat sestavu po měsících, to není problém, ale potřebují abych v každém měsíci měl ještě položku počáteční stav konta, který by spočítal všechny příjmy a výdaje z předchozích období. Jde to udělat pomocí tvůrce výrazu, popřípadě jak. Nějak s tím nemůžu pohnout.

Za jakékoliv rady dík.

Odpovědi na otázku

Takovou hodnotu budeš potřebovat, aby znalo to podkladové SQLko příslušné sestavy. Rozložil bych si to na dva dotazy, jedním, bych počítal stavy k začátku měsíce, druhým to co máš. Podkladové SQLko té příslušné sestavy bude výsledek spojení těhle dvou. Pak budeš mít možnost tu hodnotu zobrazovat.
Honza