Mrznutie po výmene bedne a ramky.

Seruste, minulý týždeň som vymenil bedňu a pridal som este 2x 4Gb ramky.Odvtedy mi sem tam PC zamrzne a niekedy sa po chvíľke rozbehne a niekedy treba restart. Robí to či pri hraní alebo pri surfovaní na nete...Neviem v čom to je, ale pred výmenou to nerobilo.Komponenty som si vymieňal sám, nieje to prvý krát čo takéto niečo robím ale toto sa mi ešte nestávalo no chybu som niekde spraviť mohol. Ramky sú na vlas tie isté ako som mal 2x 4Gb. PC: Windows 8.1 Pro N 64-bitASRock 970M Pro3AMD FX-83504095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHzĎakujem za každú radu

Odpovědi na otázku

Rada Vám nové kompatibilní paměti nekoupí.Pokud je deska s tou kombinací paměti nekompatibilní tak je to fakt a nic stim neuděláte.

Ja už som tam 8Gb mal išlo to v pohode. Potom som dokúpil ešte 8Gb presne tie isté a odvtedy to robí. Nechápem prečo by to nemalo sedieť.

Otestuj tie pamäte cez memtest a uvidíš. Inak 2 pamäte a 4 pamäte sú rozdiel.