Mrtvý anebo zaseknutý pixel ?

Stala se mi jedna nepříjemná situace. Na mém monitoru BenQ rl2455hm se mi objevil jeden tmavý pixel. http://tinypic.com/r/egrhaq/8 Jde to vidět hlavně na bílé a jiných světlých barvách. Zajímalo by mně, jesli je to mrtvý pixel a monitor budu muset odnést na reklamaci (kde mi ho při troše štěstí i omlátí) a nebo weby jako http://www.jscreenfix.com/ skutečne fungují.

Odpovědi na otázku

Přečti si záruční podmínky společnosti BenQ. Pokud uznávají 1 pixel/subpixel jako důvod k reklamaci, tak to reklamuj. Pokud to důvod k reklamaci není, napiš jako nespokojený zákazník e-mail na jejich PR zastoupení (tuším Pram Consulting), třeba ti dají aspoň nějakou cenu útěchy.

Ak som to pochopil správne, reklamovať ho môžem. http://www.alza.sk/reklamacny-poriadok-alzas...

Tohle je z toho Rekl. řádu:Norma ISO 13406-2 - Keďže sa každý LCD displej skladá z minimálne 2,35 miliónov subpixelov alebo tranzistorov (15"), nie je z hľadiska výrobných technológií prakticky možné predchádzať stratám pixelov. Do predaja môžu byť dané LCD s maximálne desiatimi chybnými pixelmi.

Máš smůlu, nevím jak je to teď ale kvalitnější výrobci garantovali max. 3 pixeli v A zoně a 5 v B zoně.

Ten monitor je nový? nebo se tam ten pixel objevil třeba po roce používání?Ty screen fixery pomáhají na některé druhy "poruch". To zda je tvůj pixel neopravitelně poškozený, nebo ho ten screen fixer opraví, se dozvíš jedině až to vyzkoušíš.Případně můžeš zkusit zatlačit na monitor v místě kde je ten pixel, to taky někdy (dočasně) pomůže.

A jak si myslíš, že ti nějaká webová stránka opraví mrtvý pixel na dálku? Jediné, co to dělá je, že to rychle mění barvy. Ale pokud je něco mrtvé, tak to stejně reagovat nezačne. Když budeš dělat srdeční masáž člověku, kterému přejel hlavu tank, tak také velice pravděpodobně neožije.Každopádně zkusit si to můžeš. Ale pokud to pomůže, měl bys to oznámit Vatikánu, protože by to byl zázrak.