Mrtvé PC

Ahoj, Kleklo PC a dneska ho asi odnesu na opravu, přesto by mě zajímalo co asi odešlo. Když PC zapnu, tak se roztočí pouze větrák na procesoru. HDD (jsou 2 ks) není slyšet vůbec (kontrolka ani neblikne), Ze dvou mechanik DVD se po stiskutí tlačítka otevře pouze jedna. Na monitoru není ani "ň" - svítí pořád žlutě. Myslel jsem jestli neodešel zdroj tak jsem proměřil napájecí kabely, ale zdají se O.K. a ty kabely jsem zkusil i prohodit. Ale žádná změna. Jelikož na monitoru není nic, tak se nedostanu ani do BIOSu. Kde by mohla být závada? Když není nic na monitoru, tak by mohla být v pr.. grafická karta? A to by způsobilo i to, že se nerozjedou ani HDD? Nebo že by něco s BIOSem? Ještě znovu přiopomínám, že jedna mech DVD na tlačítko reaguje (otevře se, příp. zavře), kdežto druhá nic.

Odpovědi na otázku

postup je štandartný: odpojiť všetky mechaniky, vytiahnuť veškeré prídavné zariadenia( zvukovka, grafika, sieťová karta). vybrať ram pamäte. spustiť pc. ak sa doska ohlási pípaním, vypnúť. vložiť jednu ram a zapnúť. ak nabehne pc, vyp. a pridať ram. ak nie vyskúšať ostatné sloty pre ram postupnou výmenou slotov. takto vyskúšať všetky ram a všetky sloty. ak to nepomôže - doska je v kremíkovom nebíčku.ešte jedna možnosť: točí sa vetrák cpu? ak nie chyba bude tam

Větrák CPU se točí. Ostatní vyzkouším odpoledne, až se vrtáím domů. V tomto stavu po zapnutí PC nepípne.

tak presne todle mi delal pc, kdyz jsem k nemu pripojil vadny HDD. doporucuji odpojit jeden hdd nebo mechaniky postupne aby si zjistil, kterou to je..
jinak mozna jeste reset Bios

Odpojit postupně HDD jsem zkusil. Žádný rozdíl...

zdroj

Tak říkala dcera, že se v noci nějak probral a snažil se najíždět a zase se vypínal. Tak jsem to teď zkusil a po zapnutí vydrží tak 10 - 20 sec než se zase vypnul a bylo jedno jestli jsem ho nechal nabíhat do systému nebo do BIOSu. To šlo asi 3x za sebou a teď už je to zase tak jako na začátku. NIc. Jen běží větrák na CPU. Tak to asi bude fakt zdroj nebo nevím...

baterka na doske