Mrtva bateria v Noteboku?

Mam Compaq notebook uz 2 roky. Za ten cas sa mi vydrz baterie skratila z 2h40min na 2h. Avsak dva dni dozadu uplne zblbla. OS stale hlasi, ze bateria je vybita. Ked ho dam nabijat, tak sa nic nedeje, iba je indikovane, ze bezim na kabli (AC power a nie Charging). Po hodine nabijania je stale 0% charged, ale ked ho odpojim od kabla tak na 0% ide este presne tu hodinu. Po nabijani vyse 1 hodiny sa zacne prepinat medzi Batery a AC power. Po dlhsej dobe zacne vydavat prerusovany pisklavy zvuk, ako keby bol "prebity". Pokazila sa bateria alebo mechanizmus, ktory zistuje stav baterie? Stalo sa toto uz niekomu? Virus to isto nie je, pretoze toto sa deje aj ked je vypnuty.

Odpovědi na otázku

V baterii je elektronika. Pokud odesla...Zkus vytahnout baterku a zapnout notebook. Pak ji tam zase vrat a zapni jej.

Ano, akumulatory typu Li-Ion maji v sobe elektroniku, ktera obsahuje pamet s informaci o parametrech baterie. V pripade, ze napeti baterie klesne pod urcitou hrnici, dojde ke smazani teto pameti a baterie prestane fungovat. Resp baterie funguje dal, ale informace o nabiti (vybiti), typu baterie, kapacite apod. jsou smazane a pak se ntb. chova zvlastnim zpusobem. Proto nikdy se baterie Li-Ion nesmi vybit az nadoraz! Nevim, jestli se nekdo zabyva opravou takto znicenych baterii.Notebook je s nejvetsi pravdepodobnosti v poradku a bude stacit vymenit baterii.

DAkujem. To je rozumne vysvetlenie. Nechce sa mi vsak verit, ze NB nema proti tomuto ochranu. Je pravda, ze niekolko krat som uz zmykal NB tak, ze sa vypol uplne bez ukoncenia OS, ale cely tento tyzden som k nemu mily :). Teraz uz len zistit, ako ju vratit do povodneho stavu.