» Poradna » Mobily

MP3 na FLAC

Dobrý den, jelikož jsem si koupil výkonnou hi-fi, vyskytl se mi takový problém. Pouštěl jsem si tam MP3, a najednou mě zarazila až nečekaná kvalita zvuku. Koukl jsem se, co to hrálo a skladba byla ve formátu FLAC. Pro zajímavost jsem si ji převeld na MP3 a vísledek byl opravdu znát. FLAC je o hodně kvalitnější. Chtěl bych si svoje mp3 převést na FLAC ale nevím, jestli se zlepší kvalita zvuku, nebo se pouze změní .mp3 na .flac??? Děkuji za odpověď. Pavel Jánksý

Odpovědi na otázku

Převod z MP3 na FLAC kvalitu nijak nezlepší.

K tomu se nedá víc říct...http://i1.kym-cdn.com/photos/images/facebook/00...

Pokud mp3 prevedete na FLAC, kvalita zustava stejna, rozhodne se nezvysi. Je to zcela zbytecna akce.Aspon vidite, ze nejste schopen se stavajici sestavou ten rozdil poznat.

jak se říká "kde nic není, ani čert nebere"aneb stejně jako z obrázku v mizerném rozlišení a kvalitě neuděláš kvalitní, ani kdyby ses bůhvíjak snažil - protože ta data tam prostě nejsou, tak tady je to totéž.

tohle umí jen v některých seriálech (například NCIS) - tam taky vezmou obraz venkovní kamery v rozlišení 240*180 a postupným zoomováním z něj vyrobí perfektní full HD. Zkus kontaktovat scénáristy jak to dělají...

to by byl vynález století - stačil by čínský mobil za pár šupů a nějaký pitomý soft a profi zrcadlovkáři by ve výsledku pukali závistí (pochopitelně je to pěkná kravina )

Mě naopak zarazilo, že jako tazatel Pavel Jánský uvádíš mail ivo_dolezal@centrum.cz. A vísledek?

Nelze data při kompresi na MP3 již byla ztracena. Lossless formát FLAC musíš pořizovat přímo z originálu.

Zajímalo by mě za co máš mínus. Je to pravda, ve ztrátové kompresi MP3 jsou prostě ty informace už ztracené a nic si je nemůže vymyslet. Převést MP3 na FLAC sice jde, ale ty ztráty ve zvuku tam prostě zůstanou. FLAC je potřeba dělat přímo z originálu. Podobně dokáží někteří lidi do krve přesvedčovat, že převodem MP3 v nižsím bitrate na MP3 ve vyšším bitrate dostanou i vyšší kvalitu zvuku. Např. ze 128kbps na 320kbps to pro některé lidi je jen placebo (pro lidi, kterí nerozeznají rozdíl mezi MP3 ve 128kbps a 320kbps, obojí přímo z oroginálu), těm doporučuju vyrobit MP3 např. v 96kbps (to musí slyšet i hluchý) a zkusit to převést třeba na 320kpbs...

Věděl bych o pár lidech neřeším to a vždy reflektuji jen na písemné vyjádření.Ano je to podobné jako by se někdo zeptal jak z JPEG (ztrátový) > TIFF (bezztrátový) a z TIFF (bezztrátový) > RAW (sejmutý čip) no nijak. Jsou zde lidé co nechápou, že tyto soubory již mají svoji ztrátovou kompresi a dokonce když je někomu posílají a komprimují se diví proč je 7z / RAR nemohl více stlačit. Odpověď jsou to děcka a jednou to pochopí*.Já jsem sám MP3 používal jen do doby než byly dostupné velké disky dříve se místem šetřilo a MB byl drahý (ano MB ne GB) někdy kolem roku 1995 už dávno byla MP3 známa (kódovalo se příkazem jako dnes FFmpeg pod DOSem) a pak, když jsem si koupil opravdový zesilovač a sluchátka / bedny. MP3 = nemá nárok. Náhrada discmana (přenosný CD přehrávač) je jedině FLAC, kdy jsou zachovány kompletní informace o audiu na původním disku nebo studiové nahrávce v daných možnostech formátu jistě._* Nápověda - interní komprese je již přítomna.

Pravda, taky pamatuju první vlaštovky MP3, už ne v DOSu, ale tuším na 486ce snad ve Win 3.1 nebo Win 95 byly přehrávače. Na 486ce disk 540MB , dnes i v GB je to číslo daleko větší. No, ne jen decka to nechápou. Jsou i dospělí, kteří o tom nic neví ale dokáží se do krve hádat o své "pravdě".

Pravda je taková že když si rejpneš CDčko do MP3 se 128kbps tak poznáš kulový protože ten originál je daleko horší ikdyž je to CD nekomprimovaný, ale co ho předcházelo to se neví...

Tys tu chyběl rozumbrado...ne každé CD je tak doprasené. Slyšel jsi jedno dvě koupené na Šlágr TV a rozumuješ.

Haha, pořídíš záznam z CD z let 1983 - 1989 tehdy se masterovalo jinak a dokonce jsi ovladačem nebo manuálně musel upravovat zesík. Pokud je to pozdější doba také lze dohledat více vydání. Pokud není možno pak ten odpad za to stát nebude. > Lze i profesionálně nechat převést LP - často nejlepší řešení.

Ony ani pozdější CD na tom nejsou tak špatně, naopak klidně jsou na tom úplně v pohodě. Jak které samozřejmě. Ale srovnávat to (a dávaz pod) MP3 128kbps může jen kecálek poi*omec s reprokýblama který neslyšel pořádné bedny s pořádným zesákem...

Nehledě na to, že i špatné CD od nahrávání ve studiu po mastering a charakteristika komprese MP3 MÁ NAPROSTO ÚPLNĚ ZCELA JINÝ ZVUK, jiný charakter zprznění. Ale to těžko vysvětlovat...píííp.

zlatý CD, aj trubku zvládnou čistě (skoro)

Jo přesně tak. Není málo CD, které jsou (v rámci jejich možností) nahrané naprosto skvěle. Ale to by Srallbotka nesměl poslouchat "Kapesní kapelu" ze Šlágr TV na reprokýblech

zjednodušene ku kvalite dvoch bezstratových formátov:WAV=FLAC tagy a veľkosť súboru vo *.wav neporovnávam, iba iba kvalitu zvuku.http://www.computeraudiophile.com/blogs/mitchco/flac-vs-wav...

Ale jo WAV, CDA a FLAC, o tom se nemá cenu bavit. Všechno bezeztrátové (pro extrémní adiofily chyby v CDA, ale zas tak šílený nejsem), pak se jedná vždy jen o kvalitu nahrávky stop ve studiu, v jejich zpracování a mixu a mastering. A ten na tom není vůbec špatně ani u mnohých CD...ani dnes.

A ještě si zapomněl na "opici", to ještě "flac" nebyl... CDčka máš zprasený dneska z drtivý většiny, na chybě není formát ale master nahrávky, snímání zvuků, mixování a hlavně digitální posuny fází před mixem stop do sterea nebo do 5+1.Starý černý desky byly taky prasácky nahraný, hlavně ty "západní" vyrobený v Polsku, ale jak říkám výš, není to formátem ale kapelou či jiným "básníkem" a firmou která to dává dohromady.

to plati hlavne u novych cd.co mam starsie tie su uplne super. popripade .Ak je dobre medium tak rozdiel medzi mp3 128 a 192 pocut, taktiez podla druhu hudby aj medzi mp3 192 a FLAC (napr Hugh Laurie alebo Kjetil Bjornstaad)

minusy se zu dávají za nick, manie pubošů

Samozrejme, že FLAC je na tom oveľa lepšie. To len pár bláznov si budú vždy húcť svoje. Prevádzať z MP3 do FLAC nemá žiaden význam (výsledná kvalita zvuku ostáva ako u MP3, aj keď kbps sa zmení). Čudujem sa, že sa tu ešte neobjavil Matej K so svojou fyzikou http://www.zive.cz/bleskovky/poslechnete-si-...

Jenže ono není relevantní brát to z toho pohledu co je zvukově lepší. Je nutné to brát tak, že na "nádobíčku" většiny z nás se kvalita FLACu takřka nemá šanci projevit. A rozhodně ne již ospravedlnit svůj vysoký bitrate.Rozdíl lze ve většině případů rozeznat až na dražších zvukových aparaturách a to ten rozdíl ani nepostřehnou všichni.

Čiastočne máš pravdu. Ale ja hovorím o kvalite zvuku a nie kto aké "nádobičko" má. Inak FLAC (WAV) sa dá rozpoznať na štandardnej Hi-Fi veži, ale aj na pc reproduktoroch (za predpokladu, že dotýčná osoba má dobrý sluch). Iná kapitola bláznov je ktorí tvrdia, že medzi MP3 a FLAC nie je žiaden rozdiel.

"Iná kapitola bláznov je ktorí tvrdia, že medzi MP3 a FLAC nie je žiaden rozdiel"To se samozřejmě tvrdit nedá, ty dvě třetiny bitratu se tam neztratí jen tak.Samozřejmě můžeme debatovat o tom, jaké stolní reproduktory... řada z nich "spálí" tolik zvuků, že i 128 kbps z YouTubu je pro ně overkill.Já mám doma, troufám si tvrdit, kvalitní Hi-Fi soustavu od Sony koupenou nějakých 10-15 let zpátky za takřka pěticifernou sumu. A rozdíl mezi MP3@320 a FLAC na té samé písni jsem nerozeznal (a to mám hudební sluch a nebyla to žádná patlanina typu dubstep). Druhá možnost je, že jsem jej podvědomě "nechtěl rozeznat", abych si nepřipustil, že zažrat si 4x větší místo na paměťovce písničkami má smysl.Takže je to hodně individuální, no...

Aby někdo poznal rozdíl mezi ztrátově komprimovaným a bezeztrátovým projevem musí to poslouchat v místnosti bez odrazů (prakticky nemožné) a nebo na uzavřená kvalitní sluchátka a nejlépe se zesilovačem s nastavenou malou dynamikou od hranice kdy se začíná projevovat výpadek signálu vlivem MPEG komprese.Jen tak na okraj, kdo zná záznam na mgf pásek tak to v porovnání s MPEG je "vylágrovanej šrotovník".

Si trafil klinček,,, Každý kvalitný záznam zvuku nasnímaný reťazcom najmodernejších technológií sa ukladá jedine analógovo, bez elektronickej úpravy na magnetický nosič. Čo s touto originálnou "matricou" dokážu vykonať prznitelia ekvalizérmi, dolby, digitálnymi odstraňovačmi šumov, ruchov, digitálnou komprimáciou s prevodom na rôzne nosiče, tvorí finálny produkt z ktorého sa retroaktívne nedá vyšľachtiť pôvodný zvuk. Na kvantový sčot, ktorý by si so sprznenými dátami poradil s uvedením do pôvodného stavu, si ľudstvo ešte počká.

Pozri, nikomu nebránim počúvať MP3. Je to každého osobná vec. Ja mám najstarší cd player JVC kúpený ešte v 90-om (doteraz na ňom nebola žiadna porucha). Ostatné komponenty (NAD, Denon, Tannoy, Heco..) sú cca 5- 10 rokov "staré". Osobne na základných Hi-Fi komponentoch rozdiel spoznám (dá sa to aj na pc, aj keď je pravda, že tam je rozdiel veľmi malý, niekedy naozaj len jedna-dve veci). V minulosti som robil zvukára, takže viem o čom píšem. Pre mňa je hudba umenie, preto si ju vychutnávam v čo najväčšej kvalite. Doba však priniesla len instantné uspokojenie tak sa ani nečudujem, že pre väčšinu ľudí je konzumnosť nenahraditeľná. Technika ide síce dopredu, ale je otázne za akú cenu.

Cena je priamo úmerná rastúcemu dopytu po šmejdoch. Sorry, omylom som ti klikol na mínus. Zostávam s hlbokou poklonou v predlone,,,,, ku\r\va fix, práve som si svoje úctivé čelo udrel o hranu stola.

+1000, ono je lepší poslochat skvělé album v MP3 (alespoň těch 128kpbs) než skvěle nahraný shit na CD. A opravdu i dnes se dají najít skvěle nahrané CD i s dobrou muzikou, i když je to dnes asi spíš vzácné.Komerce světem vládne a tohle už snad ani není možné:https://www.youtube.com/watch https://www.youtube.com/watch

kvalitka, proti tomu je myslím i Gangnam Style kvalitní a hodnotná hudba

No jo Šlágr TV, tihle tam prý trhají rekordy , lidi ztrácí naprosto vkus. Nemám nic proti (téměř) žádnému stylu, ať si kdo chce poslouchá i třeba tu dechovku, jeho věc když je to po hudební stránce dobré. Sice to neposlouchám, ale dobré dechové muziky jsou složené i ze skvělých muzikantů. Tohle je už ale příliš. Takových amatérů je spousta a i 1000x lepších amatérských muzikantů.

Však ano, já taky. Vzhledem k tomu, že poslouchám umělečtější hudbu (narozdíl od mých vrstevníků, kteří jsou udělaní z dubstepu a rapu), tak vím, co znamená si hudbu vychutnat. Při poslouchání mě nikdo nesmí rušit, jinak jsem nevrlý. Kdyby mi měl FLAC z hlediska kvality hudby něco přinést, tak do něj samozřejmě jdu. Bohužel se tak zatím nestalo...

jj, naprostý souhlas. Sice poslech kvalitní hudby po hudební stránce, dobře nahrané na kvalitním aparátu je skvělý zážitek, ale není třeba to zas tak hrotit. Mám sice poměrně dobrý aparát, mám i velmi dobře nahrané CD, ale mám také hůře či špatně nahrané CD (všechny spíše starší) ale nehrotím to až tak. Klidně si poslechnu i to hůře nahrané CD (a že to na tom aparátu jde sakra slyšet), v první řadě jde o tu muziku samotnou.

...dobře nahrané a poslech na kvalitním aparátu...

Tak si pusť televizi REBEL TV, hrajou tam starý otřepaný rokový dříve populární šlágry A potom mi pověz jestli to máš na CDčku v lepší kvalitě. No né to byl vtip, mě by stejně zajímalo jak takovýho paskvilu můžou dosáhnout, převodem MP3 do MP3 a zase do MP3 a pak do MP2 bych to sám nedokázal.

a jeste kdyby vetsina z nich vedela, ze neposloucha dubstep, ale jen nejakou odnoz (coz taky svedci ze moc nepoznaji styl hudby)

"Prevádzať z MP3 do FLAC nemá žiaden význam"Takto obecně to nejde říct. Dá se říct:"Pro většinu posluchačů nemá smysl přecházet z MP3 s bitrate 256 nebo 320 kbps na FLAC, protože nepoznají rozdíl v kvalitě."Nicméně pokud to přeženu, tak mezi MP3 64 kbps a FLAC bude slyšitelný rozdíl dost výrazný

Já mám dojem, že to bylo myšleno jako "převádět", a ne "přecházet" Voltaren to myslel tak, že převádět hudbu z mp3 do Fleku nemá smysl, protože to jen přidá nesmyslný bitrate.

ach tak, ty cizí jazyky mi občas dělaj problém

Rozdiel bude urcite, bo mp3 z principu pouziva psychoakusticky model pri komprimacii a nieje ho mozne vypnut. Da sa to akurat obmedzit na 1/2 ak sa nastavi VBR. PSY model je zaujimava vecicka, ktora sa pouziva aj pri 3D zvukovom podani a dokaze to na stereo aparature taku vec aby posluchac rozlisoval este navyse aj smer hore/dole od klasickeho smeru lavy/pravy.