Môžu súčasne fungovať 2ks Endoskopické kamery v PC cez 2 vstupy USB 2.0 ?

Potrebujem k PC (Win10) - ktorý má 2 USB 2.0 - pripojiť 2ks Endoskopické kamery.Funguje jedna alebo druhá kamera, ale súčasne obidva nie. Poraďte čo s tým. Mám 63 tak prosím polopate..... :) Ďakujem chalani.

Odpovědi na otázku

"2ks Endoskopické kamery" je stejně obecný popis jako "modré auto". Těžko takto dostaneš konkrétní radu. Zkus najít přesný typ.Každopádně je to dotaz spíš na výrobce / dodavatele zařízení. Dost pochybuji, že se tu najde někdo, kdo s tím bude mít nějaké zkušenosti.

Mne ide o to, že či PC umožní cez obidva USB súčasne aktivovať obidve kamery. Ak je na PC predná a zdná kamera, tak mi umožňuje používať len jednu z nich. Predpokladám, že ak USB sú takto nastavené, že len jeden USB prepúšťa, súčasne 2 nie.

Súčasne ide jedna kamera z PC (predná alebo zadná) a k nej ide jedna pripojená kamera cez USB. Ale súčasne nie je možné spustiť obidve kanery cez dva USB.

Opakuji, začni tím, že napíšeš, o co jde konkrétně.

Funguje to, len treba pre každú kameru inú aplikáciu na zobrazenie. Práve som to odskúšal.

Teda kamery boli rôzne, jedna endoskopická a druhá webovka tak neviem či by šli rovnaké tipy.

Možný počet připojených kamer je záležitostí programu, ne Windows. Těm je jedno, co je na USB připojeno, ale příslušný program musí umět rozpoznat dvě a více kamer.

Používam program Perfect Webcam Monitor umožňuje sledovanie viacerých kamier súčasne.

EndoskopKamery budú namontované v spätných zrkadlách autokaravánu s úlohou sledovania obidvoch bokov proti krádeži, hlavne už ochrana pred vylomením okien (karavny ich majú uzatvorené len páčkami s jednoduchým vylomením aj šrubovákom). Kamery budú pripojené cez USB do Notebooku, v ktorom bude spustený JEDNA aplikácia s alarmom. Používať na každú kameru jeden PC ? - nie. Hľadať riešenie z jedným PC- áno ..... :)

Je to čistě jen otázkou obslužného software. Hardwarově v tom není problém, jde jen o to, zda program umí pracovat s více kamerami, případně zda může obslužný program běžet současně vícekrát.

Program Perfect Webcam Monitor umožňuje sledovanie viacerých kamier súčasne. Obrazovku vie deliť na x polí - t.j. aj X spustených súčasne bežiacich kamier - tam problém nie je.Mne sa dajú súčasne spustiť dve kamery:1. predná alebo zadná kamera PC2. endoskopická kamera v ľavom alebo pravom USB vstupr do PC.Je zaujímavé, že keď sú v Perfect Webcam Monitore nainštalované a pripojené cez USB na PC už obidve endoskopické kamery - funguje len jedna. Ak jednu odpojím od USB PC - automaticky sa zapne druhá. To isté platí, že PC neumožňuje spustiť súčasne prednú a zadnú kameru súčasne.Z toho vyplýva, že PC neumožňuje súbeh 2-och kamier pripojených cez USB vstupy = problém v hardw.PC alebo nastavení Win10.Otázka:Ak by som si kúpil rozbočovač USB, na ktorý napojím obidve endoskop kamery a pripojím ich spolu len do jedného USB vstupu PC - pomohlo by to?

Myslím, že se vám to nepodaří. Ti, co vám tu radí, totiž nechápou, v čem je problém. Ten není v obslužném programu, ale je v ovladačích té kamery. A jestliže ovladač neumí dvě kamery, máte smůlu.Řešil jsem podobný problém, jen ne s endoskopickými kamerami, ale s webkami. Dvě různé v pohodě fungují, dvě stejné nerozchodím, ani kdybych se rozkrájel. Dneska obslužný software nepřistupuje k hardwaru, ale jen k ovladači. A až ten ovladač přistupuje k hardwaru. Takže obslužné programy vidí jen to, co jim ukázal ovladač. A ten funguje tak, že ukáže vždy tu naposledy připojenou kameru.

Radku ďakujem, aj ostatným chalanom za snahu. Mám pocit že máš pravdu. Takže jediné riešenie je kúpiť inú endoskopickú kameru (najlepšie iného výrobcu) a použiť súčasne 2 rôzne endoskopkamery. Skúsim a dám vedieť. Chalani ste skvelí - ďakujem.