» Poradna » Ostatní

Možný podvodník Andreas Penha

Zdravím, natrafil som na jedného obchodníka ktorý má podozrivo veľmi nízke ceny. Hovorí že je z Kanady a zomrel mu brat ktorý žil v Nemecku a mal tam predajňu s elektronikou, ktorú po ňom zdedil a teraz to všetko predáva. Jeho meno je Andreas Penha a email wright.there.10@gmail.com. Ja som mal záujem o fotoaparát a obchod mal prebehnúť takto: on posle balik na amazaon z amazonu mi pride platobny prikaz ked zaplatim balik mi pride ale peniaze ostanu na amazone a mas moznost si pozriet balik doma 3-4 dni mas cas na reklamaciu po ktorej by sa ti peniaze vratili a balik by si poslal naspat ak je balik v poriadnu za 3-4 dni sa peniaze odoslu z amazonu predajcovi. Jeho originalna sprava: ll people in Canada use Amazon to sell or buy online is the safest in the world 95% of transactions are completed successfully, Amazon exist also to Germany I'll give you a link in English https://payments.amazon.com/personal (16 euro taxes) that offers security for buyers and seller. I will deposit the package to the Amazon and Amazon will send you the confirmation. After you receive the confirmation you must make the payment to the Amazon NOT TO ME. Amazon will hold your money, I will not have access to the money until you receive and test the merchandise.As soon as the payment is made to the Amazon ,they will deliver you the package,You have 3-4 days to inspect the Product and if you wanna keep it you must contact to ups to release me the money.If, for any reason you are not satisfied with the package, or it is not as described by me, you can return the package to me and you will receive the full money from the Amazon.If you are agree with this, please send me your name and address+phone number and I start the delivery.I am waiting for your response A jeho cenník TV's:Samsung UE55HU8500----------------850€Samsung Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

jo toho znam ale zbozi muze byt pouzite ne uplne nove, pocitej s tim(byt jako nove vypadajici) dneska uz maji vsecky velky nakupni weby ,,deposity" jako paypal . .

nevím jak amazon, ale na Ebay má každý obchodník profil a hodnocení, včetně počtu provedených obchodů a komentářů od zákazníků. Tak se mrkni, jestli to tenhle má taky. A jestli jsou ty věci hodně levné, tak holt dávej bacha na popis, jak tu někdo psal budou použité a otázka je v jaké stavu.Pokud platba probíhá standardně přes Amazon a nechce např. prachy dopředu přes Western Union nebo tak, tak by ta transakce měla být krytá Amazonem, který určitě bude mít nějakou ochranu kupujícího jako Ebay.

Přes Amazon by to neměl být problém, stejně tak eBay a platby PayPalem. Nezapomeň, že cenu zboží obvykle zvyšují zaměstnanci, co to tahají ve skladech. Pokud budu hodně naivní a věřit tomu příběhu, jak dědil atd, tak teď může mít klidně sklad s jedním zaměstnancem...Každopádně se taky může jednat o „refubrished“ - tedy tak trochu zrecyklované kusy - nakupující vrátil; nakupující poslal na reklamaci, ale vzhledem k dlouhému čekání na díl dostal nový kus, tak u stávajícího vyměnili rámečky + vadnou komponentu. Vypadá to jako nové, ale podle data na výrobku to nebude nové...

Jak to dopadlo?

Ak by islo o novy tovar, tak za take ceny by nebol odkazany posielat to niekam do Tramtarie (na Slovensko).Stacil by inzerat v miestnych novinach alebo na nejakom inzertnom serveri a rozchytali by mu to miestni.

Dával bych velky pozor jestli email pak dojde opravdu z amazonu nebo z podvrzrne adresy.

Na to snad skočí jen naprostý imbecil

Klasicky podvodnik z Nigerie.

Je to podvodnik. Tu o nom niekto pise: http://www.macblog.sk/forum/discussion/46599/po...

Jak je vidět, lidská blbost je nekonečná a stačí naslibovat nereálně nízké ceny a lidi skočí i na ten nejprůhlednější podvod. O tom fakt nemá smysl ani psát, to je taková pitomost, že kdo se nechá od někoho takového napálit, tak si nezaslouží nic jiného, než být oškubán jako slepice. Aspoň bude příště používat mozek

Vyzkoušel jste u něj někdo nakoupit? A jak jste potom dopadli? Přišlo vám zboží nebo jste přišli o peníze? Díky

ZAPOMEN NA TO! JE TO PODVOD! TAKY JSEM NA TO NALETEL, NASTESTI NIC NEPOSLAL!Dne 30. 11. 2014 14:11 "P.A." <wright.there.10@gmail.com> napsal(a):For all customer i use http://www.aliexpress.com/buyerprotection/index.html (21 euro taxes) that offers security for buyers.I will deposit the package to the Aliexpress and Aliexpress will send you the invoice. After you receive the confirmation you will make the payment to the Aliexpress NOT TO ME. Aliexpress will hold your money, I will not have access to the money until you receive and test the merchandise.As soon as the payment is made to the Aliexpress ,they will deliver you the package in maximum 36h. You get 15 extra days to make a refund request after your order has been completed 15 days to check the product.If, for any reason you are not satisfied with the package, can return the product for a full refund or can choose to get a partial refund and keep the product. I will pay the return shipping costsIf you are agree with this, please send me your name and address+phone number and I start the delivery.I am waiting for your response The product is new. I will offering buyer protection and i start the delivery first if you decide to buy the products. I`m located in Germany now for next 2 month so i will deliver the products from here and in maximum 48 hours you will have the products delivered to your home address.The price is low because I will not pay any taxes VAT or something other. I want to quickly sell all electronics, because I live in Canada, I can not get all products with me because I have to pay taxes DUTY2014-11-29 23:46 GMT+01:00 P.A. <wright.there.10@gmail.com>:Pošlite mi e-mail v angličtine Ukázat celý příspěvek

Dostal jsem to samé, akorát z jiného emailu: w.ri.ghtt.h.e.re10@gmail.com je to PODVOD! Nikam nic neposílejte, neřešte.