Možnosti integrované grafiky.

Zdravím a přeji hezký den,
Zajímaly by mne vaše odborné postřehy na téma co je možno dostat z dnešních integrovaných grafických karet. Abych byl konkrétnější tak mám na mysli ATI Radeon HD 2100, kterážto je součástí South Bridge aktuálních levných čipových sad AMD 740G.
Více než hry by mne zajímaly možnosti akcelerace (full) HD videa (AVIVO podporu má) tj. možnost plynulého přehrávání v rozlišení 1920x1080 a také videa v běžném PALu 720x576 na LCD monitoru s uvedeným rozlišením (tj. 1920x1080).

Děkuji za názory a praktické postřehy.

Odpovědi na otázku

740g = +/- 690g
UVD = 0;
raději volte 780g, či 790, UVD nemusí zabrat na každý film(pirátský HD rip), proto je dobré osadit nějaké to odpovídající dvojjádro;

www.madboxpc.com ...

UVD=0 je co ?

Už nikdo další? Alespoň k tématu HD akcelerace a přehrávání videa na LCD ve vysokém rozlišení...

na přehrávání HD videa nemusíš mít novější grafické jádro s akcelerací, ale stačí i trochu silnější procesor, až tak náročné to přehrávání není

To je jasne. Ale je urcite lepsi investovat treba o 300Kc vic do desky a nechat video akcelerovat pomoci GPU.

No nevím... tak jednoznačné to asi nebude.

Viz tento thread:
www.zive.cz ...

Na AMD690V s Ath X2 2000MHz je zatez CPU 30% pri videu 1440x1080.

Tak na mezní možnosti HD 2100 jsem odpověď nedostal, tak se alespoň zeptám takhle: má nějaký praktický přínos stahovat vedle (základního) ovladače grafiky ještě navíc Catalyst Control Center z webu ATI, nebo je tento žrout paměti víceméně zbytečný?

Děkuji.

Opravdu už nikdo?

Tak si nejdriv nainstalujte jen ovladac a uvidite sam, jestli Vam neco bude chybet.
Jak mame asi vedet, co potrebujete za featury?!

Vam opravdu trha zily, kdyz Vam z (nekolika)gigove RAM neco par mega ukousne? :o)

Ty featury jsem stručně popsal v tématu dotazu + hraní ještě přiměřeně náročných her, vzhledem k možnostem té integrované grafiky. Zkrátka mě jen zajímá o co konkrétně přicházím, když nainstaluji jen Video driver,ale už ne ten Catalyst obludné velikosti 50MB... Nic víc nic méně.

V catalyst control centre mas kopec nastaveni pre display, tv-out atd. Ked to nepotrebujes tak to neinstaluj.

Myslel jsem si to. Chtěl jsem se ujistit zda, v těch catalystech není přídavná podpora pro hw akceleraci apod. Jestli ne, opravdu to nepotřebuju...
Děkuji.