Možnosti a konfigurace sdílených složek na NAS serveru Synology DS218

Potřebuji zprovoznit tento NAS jako síťové uložiště pro cca 25 lidí. Bude obsahovat pracovní data v několika složkách. Všichni uživatelé musí mít přístup ke čtení a někteří uživatelé mají mít přístup pro zápis do určených složek. Je to několik kombinací.Nebyl by problém vytvořit třeba 15 složek a nastavit práva nad každou z nich. Problém ale je ve zdatnosti uživatelů co se ovládání PC týká. Pokud bych to udělal tímto způsobem, znamenalo by to připojit lidem 15 síťových disků. Pro každou složku jeden.Nepřišel jsem na to jak namapovat síťový disk jen jako IP adresu bez určení složky.Druhá varianta je na NASu vytvořit jednu složku kam budou mít všichni přístup ke čtení a v ní podsložky, ke kterým by se nastavily případná práva pro zápis. Tohle ale nevím jak na NASu nastavit. Ve webovém rozhraní se nastavují práva jen na výchozí sdílenou složku, ale dále ne.Existuje na to nějaká aplikace pro NAS, nebo je nějaký způsob jak to udělat?

Odpovědi na otázku

No a? Mapování disků se dá udělat primitivním skriptem, který se spustí vždy po přihlášení uživatele, každému se přimapuje jen ta složka, která má a na kterou má práva. Tak se to běžně dělá.

Skript na mapování také není problém. Je to ale dost nepraktické mít namapovaných 15 a více disků a stále se mezi nimi přepínat. Nemluvě o tom, že počet složek může do budoucna narůstat.Každý uživatel potřebuje vidět pro čtení všechny složky. Takže by každý měl namapovaných tolik disků co bude složek a to moc komfortní na práci není.To je jediný problém tohoto řešení. Jinak máte pravdu, že to není složité udělat.

nasdílej složku s názvem např. DATA a v ní si udělej těch 15 složek s různejma právama a lidem tu složku DATA připoj jako disk... v čem je problém ??

sdílenou složku nastavíš všem full a podsložky nastavíš tak že File station dáš pravý tlačítko pak "Vlastnosti / Oprávnění"

218 umí "rozšířená oprávnění" ve vlastnostech sdílené slozky. Nenastavuj to z filastation ale z nastaveni-sdilena složka-vlastnosti. Nastavit tam kde co potřebuješ. Cokoli.Umí to skupiny, umí to všechno. Barevný klikatko.Problém vidím spíš ve výkonu. Je to firemní prostředí? Takže GDPR a s tím spojene šifrování složky?Na tuhle velikost používám v jedné firmě 918+ s gigovou sítí a je to jen tak tak.Tu 218 bych si dal tak domu k telce na DLNA.Není zač.Pá.

DS218 pro tolik lidí bude v pohodě (bez šifrování samozřejmě). Vyzkoušeno.Není zač. Pá

No asi to máte s GDPR nějak jinak... Tvoje volba :)Není začPá.

asi máme.

Ono GDPR vyžaduje šifrování složky? Hergot, to slyším prvně...

Nevyžaduje, doporučuje.

Šifrování není potřeba z venku se tam nikdo nedostane. Těch 25 lidí tam také není stále. Výkon bude v pohodě.