» Poradna » Notebooky

Možnost použití jiného zdroje k notebooku

Dobrý den. Jako  PC/NTB laik který ví jen co je lajk, mám dotaz na možnost použití jiného zdroje než vadný originál? Asi zlomené dratky v původním tříkolíkovém (ve zdroji i do el zásuvky, pozn. nic nehořelo nepálilo se)INPUT 100 - 240V 50-60 Hz 1,5AOUTPUT/SORTIE 19V ~ 3.95AZda můžu zkusit dvoukolíkovýINPUT 100 - 240V 50-60 Hz 1,5AOUTPUT 19V ~ 3.42AJde o to abych neměl vadné dva a nemusel pak kupovat oba když jeden kolík chybí ? Zkus, uvidíš, není jisté řešení

Odpovědi na otázku

Doporučil bych použít adaptér, který bude mít stejný nebo vyšší výkon, což tady není. Původní měl 75W, a ty tam chceš dát 65W. Asi to bude fungovat, ale chceš-li mít jistotu, tak tam musíš dát alespoň stejný zdroj.

Dik za raduVe starem notesu mam i vadnou baterku, vydrží 100% na 3 minuty akorát prepnout do režimu spanku. Zajdu za odborníkama co mi vyberou vhodný.

Přidám. Zkusmo jsem vložit baterku a zapojil dvoukolíkový slabší zdroj a na ntb svítila kontrolka i dobíjení baterie. Takže ano mohl by fungovat, ale nebudu riskovat a koupím nový zdroj 650, (kompatibilní bat.1800 kč, bratru za hubičku, ntb stál 11 x víc)

Nebál bych se toho použít o 10W slabší zdroj. Ten zdroj je dělaný na maximální příkon toho notebooku i s dalšími myslitelnými periferiemi a taky aby si během toho připojení a práce ještě nabíjel baterii. Takže pokud notebook běžně nejede na maximum nice se nestane. Pokud ano, a odběr bude větší než zdroj umí dodat, pořád to ještě neznamená že se poškodí. Docela dobrý ukazatel je jestli na něm po půl hodině používání ještě jde udržet ruka. Pokud jo, používal bych ho dál.

vyber si adaptér kompatibilní s tvým notebookem podle značky a typu notebooku:https://www.avacom.cz/nabijecky/pro-notebooky

Osobně jsem začal nakupovat zdroje a náhradní baterie zde https://www.levne-baterky.cz/ . Jedná se o oficiálního partnera značky Green Cell. Nabízí absolutně bezkonkurenční ceny, adaptéry již od 290 Kč,- . Zatím jsem s touto značkou neměl žádný problém, ale třeba jsem měl štěstí .

V tvrm veku a znalostech se stesti obvykle udrži časteji. Ja mit tak malo za to by mnohe stalo pokud by stálo

Na danou otázku se nedá jednoznačně odpovědět, protože z dotazu není jasné zda se jedná o změnu 2-3 kolíkú na straně od zdroje do síťové zásuvky, nebo od zdroje do notebooku a není známý konkrétní typ ntb. Některé typy ntb, které mají 3 kolíkový vstup do ntb s ntb komunikují po tom třetím drátě a nedovolí změnit 3 kolíkový typ na 2 kolíkový. Pokud se jedná o 3 kolík na straně do síťové zásuvky, tam by změna za 2 kolík vadit neměla.

v původním tříkolíkovém (ve zdroji i do el zásuvky,

Dotaz se netýkal počtu kolíků na straně 230V, ale na straně 19V do notebooku.

Pytlíku, esi si si nešim, reaguji na livana, neb jsem uvedl oboje, abych nemusel volat vnuka at mi udělá co potřeba a sem vloží

Ono se to o dost jednodušeji řeší, když se napíše konkrétní NTB, o jaký jde. Myslím, že tu nejsi první den, takže bys to mohl vědět.

V mých 92 letech jsem byl rád že jsem s lupou opsal co potřeba, napřed do emailu, pak jsem zkopíroval a přenesl. Kolonku zařazeni jsem naštěstí nemusel řešit, byly tam Notebooky. Mě stačí co uvedl Nargon (a další doplnil), já to objednávat nebudu, ale zajdu za mládenci do obchodu s těmi věcmi - kdysi to opravovali a já než jsem se tam dobelhal /zaváhal, říkali že mi vyberou at donesu starý - krom sebe, ted mi odešel úplně (doufám že dráty, nebyl jsem u toho, plotna volala) .