» Poradna » Ostatní

Možnost instalace systému na flešku či extení disk

Ahoj v poradně,mám takový problém,mám na krátký čas z mutnosti půjčený starší notebook s nainstalovanými XP-čkami Service Pack-3 Procesor Intel Core 2 CPU T7200 @ 2 GHz, 998 MHz, 1.99 GB RAM a protože hodně věcí které potřebuji používat už na XP-čkách nefungují a chce to na mě novější verzi systému-chtěl bych-jestli je to ale možné nainstalovat si do flešky která má 2 TB nainstalovat třeba jen dočasně Windows 7. On totiž ten co mi ho půjčuje nechce žádnou cenu abych mu to přeinstaloval na Windows 7.Myslím že by to asi bylo možné kdybych měl na to vhodný externí disk nebo flešku- co vy na to ??? Poukud je to bylo možné abych tento systém spouštěl na tomto notebooku ve kterém jsou XP-čka-poradte mi-pokud né tak mám smůlu. Děkuji všem za doporučení....naschle

Odpovědi na otázku

Pokud ten ntb dokaze bootovat z USB (coz uz dlouho umi vsechny), tak nevidim problem. S Linuxem to mam vyzkousene a Win by mely byt totez.Pokud je nainstalujes na externi disk a pak buses bootovat z.nej, proc ne. Akorat to bude pomale.

No zrovna u tak starého NTB s Win XP bych úplně nevsadil na to, že bude umět bootovat z USB. To je první věc, kterou by měl ověřit, než se tím vůbec začne zabývat :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_To_GoTohle je asi jediné "ofiko" řešení. Kdysi jsem se pokoušel se sedmičkama o něco podobného ale nikdy to nebylo ve stavu použitelnosti. To co chceš umí perfektně linux přesněji jeko live edice ale pokud to chceš kvůli windows-only softu tak zkus trochu zagooglit třeba se ti povede najít něco co bude fungovat.

udělat plnohodnotnou a víceméně univerzální portable instalaci linuxu na usb zařízení není problém a mám to vyzkoušené.S Windows s tím spíš nepočítej - na rozdíl od linuxu řešíš navíc bootování na rozdílných čipsetech, ovladače atd. a rozhodně nic takového nejde vyrobit bez nějakého většího zásahu do systému a to ještě tak leda na úrovni live systému - ne plnohodnotné portable instalace jako u linuxu.Pokud ti jde o jeden konkrétní notebook, tak proč si nekoupíš za pár šupů nějaký 160 GB HDD a nedáš ho dočasně dovnitř místo toho původního? Pak si tam Win7 nainstaluješ normálním způsobem a nemusíš řešit hovadiny s usb.Jinak je ale otázka, jak ti na tom stroji Win7 pojedou, pokud se to dodávalo s Win XP - takový stroj nemusí mít na W7 vůbec výkon.

koupíš si obyč. disk, vyměníš ho a nainstaluješ systém který potřebuješ (pokud na něj budou ovladače). Až budeš ntb vracet, tak disky zase prohodíš. A tu 2TB flashku bych chtěl vidět