Možnost delšího telefonního kabelu k modemu ZTE H168N (O2 internet)

Dobrý den, měla bych jednu otázku, již několik měsíců používám internet od O2 přes nevyužitou telefonní linku, ale nyní bych potřebovala modem přesunout do druhé místnosti a tím bude dále od elektrické sítě, tzn. potřebovala bych poradit, jestli lze jeden ze stávajících originálních cca jednometrových telefonních kabelů vyměnit (zelený nebo červený) a pokud ano, který z těch dvou je lepší vyměnit, aby to mělo co nejmenší dopad na kvalitu či rychlost internetu. Silným prodlužovacím elektrickým kabelem to řešit nechci. Potřebovala bych, aby ta náhrada za původní zelený nebo červený kabel byla alespoň 5-6m dlouhá. Např. tyto kabely by měly fungovat?https://www.czc.cz/premiumcord-kabel-telefon... https://www.mall.cz/sitove-utp/premiumcord-pa... Moc děkuji za radu.V. Velková

Odpovědi na otázku

Pokud nemáš i telefonní linku, splitter je zbytečný, zapoj kabel z tlf. zásuvky rovnou do modemu. Telefonní kabel můžeš mít dlouhý, jak chceš.

Telefonní linku nemám, děkuji za tip, já jsem si to tenkrát všechno automaticky zapojila a vůbec nenapadlo, že je ten rozbočovač zbytečný. Budu samozřejmě radši, když ten kabel bude bez jakékoliv krabičky navíc. Jen teď budu mít ten telefonní kabel ještě o půlku kratší. Mohla bych poprosit o nějaký tip na kabel? Případně nějaké přesné označení, pod kterým jej na internetu hledat? Děkuji

A pokud náhodou máš na modemu zdířku xDSL pro konektor RJ45 (8-pinový), tak se ničeho neboj, konektor RJ11 (6-pinový) do něj normálně zacvakneš, používají se stejně jenom 2 středové piny.

Veronika V: zkus se trochu zamyslet, ty dráty jdou do domu až z telefonní ústředny několik set metrů až několik kilometrů. Myslíš, že když je doma prodloužíš klidně o 20 metrů, že se to proti těm stovkám až tisícům metrů nějak projeví? ;)

Třeba plochá telefonní dvoj či čtyřlinka, co se zakonektorovává do RJ11/RJ12, měla na 20m takový útlum, že ADSL modem vypadával. S CAT5e je to samozřejmě jiné.

No nevím, ale xDSL je extra odolný na (ne)kvalitu drátů na těch posledních pár metrech v baráku. Já jsem měl asi 30metrů prehistorické zvonkové dvojlinky, cestou několik kroucených spojů a jelo to úplně v pohodě :)