» Poradna » Notebooky

Možná chyba komponentů

Dobrý den,před půl rokem jsem si koupil pc na czc zhruba 30 000,- hraju na tom pouze csgo ketré mi jelo na 400+ fps, po půl roce mi fps spadla na 150, zkoušel sem reinstalaci windowsu plus biosp, csgo nyní jede na víc fps nic mene furt ne na max...ovšem vic mi lame hlavu kdyz stoupli fps windows se seká např klikám myší na ikonu a ta se neotevře nebo jsem na internetu a myš začne sama skrolovat nebo najedu na nejaky odkaz a sam se nekolikrat otevre nebo naopak nejde zavrit,nevíte v jakém komponentu by mohla být chyba? pokazde musím dát ctrl alt del a storno a chvilku pc zas reaguje

Odpovědi na otázku

Doparsoval jsem to tak do půlky, pak to můj mozek vzdal.Lidi, to vás ksakru neučili ve škole používat čárky ve větách, velká písmena a tečky na koncích věty? Nemusí to být dokonalé, ale alespoň trochu snahy.

skončil jsem u "stoupli fps"pak už se ta bolest v očích nedala snést....Určitě jste si s novým počítače projel různé benchmarky a udělal si printscreeny. Tak teď je ta doba, kdy se vám to hodí, udělejte benchmarky znovu a srovnejte s původními výsledky; hned uvidíte, kde by mohl ležet problém, jestli bude v hardwaru, a kde konkrétněji, nebo jestli dopadnou stejně a problém bude softwarový.Pokud jste si benchmarky nedělal, tak srovnejte s referenčními výsledky na webu.

Kontrola na malware ...

udělaná

To je odpověď ve stylu "Udělal jsem si IQ test a byl pozitivní" Byl nějaký nález? Pokud ano, odstraněno? Výsledek byl čistý?Za mě nějaký šotek v systému, ani bych se nedivil bordelu z cracku.

Predne jde o to, cim to testoval..

udělal sem reinstal windowsu + biosp takže je čistý

Instaloval jsi Jaké ovladače a odkud jsi je stahoval?

Nvidia experience

nVidia Experience NENÍ ovladač. A ovladače čipsetu + ostatních zařízení nic? To je marný - odnes to do servisu, nebo si k tomu někoho zavolej.

Za mě jsou to dva problémy:- naprostá neschopnost tazatele napsat pochopitelný text- bordel v OS, celkem jasně (ideálně ještě mít 5 boosterů a čističů co zvednou výkon až o 105% :) )

Text je možná nepochopitelný ale akorát jsem napsal všechny problémy abych byl maximálně konkrétní

Začni psát tečky a čárky, to pomůže textu nejvíce, jinak se to nedá číst (fakt humus..)

Celé to číst nebudu, protože to ani nejde. Nikdy jsem na češtinu nebyl, ale z tohoto bych fakt blil. Ale nikde tam nevidím nic konkrétního, PC je opět tajné. Pokud PC přišlo o výkon a je tomu tak i po přeinstalování OS, nějaký HW nedělá, co má. Takže se podívej, na jakých frekvencích ti při hraní běží CPU, GPU, RAM i VRAM a porovnej si to se specifikacemi tvého tajného HW. Pokud najdeš něco, co je výrazně horší, je třeba to otestovat v jiném PC a případně reklamovat / vyměnit.

A je dobre zmerit teploty CPU a GK v zatezi.

provedl jsem a vše vpořádku.. Musí bý nejspíše chyba v softwéru, ovšem nevím jak jí odstranit když sem provedl reisntal + biosp a problém tu stále je...

A kam je to sem?

co máte na mysli?

"Přišel jsem""Přišel sem"Jestli netušíš, v čem je rozdíl, nepochopíš na co se ptal.

Mohu se zeptat, co je to biosp? Pokud se kouse mys, tak bych pro zacatek zkusil jinou mys. Po reinstalaci Windows by bylo vhodne nainstalovat ovladace ze stranek vyrobce desky a NVidie (za predpokladu ze GK je NVidia). Osobne bych sledoval nebo logoval vyuziti CPU, zda tam nedochazi k narustu na 100% v dobe, kdy se kouse mys. Potom by bylo treba zjistovat, co to zpusobuje (nejaka nezbedna aplikace, vir ...)Urcite bych se zamyslel, jestli mam dostatek RAM, swapovani by mohlo byt pricinou zasekavani systemu. Take bych overil, jak je na tom disk, nejspis na to bude nabizet nejakou zakladni diagnostickou utilitu vyrobce. Ty zaseky mohou byt v nekterych pripadech ovlivneny cekanim na IO operace.Co se tyce snizeneho vykonu ve hrach, tak bych si overil, ze se to tyka vice her. Je mozne, ze jedna konkretni prosla aktualizaci a proto jsou vykony jine. Osobne v poklesu ze 400 na 150 fps nevidim zasadni problem, pokud nemate monitor, ktery by zvladl zobrazit vice nez 150 snimku za sekundu, je mozne ze je to normalni omezeni. Prosel bych si nastaveni vsync, pripadne se podival, zda nema dana hra nejaky omezovac FPS. Urcite bych zkontroloval nastaveni napajeciho profilu v ovladacich panelech Windows a pripadne prepl na rezim vysokeho vykonu. Obdobne bych zkontroloval ovladaci panel NVidie, kde se take daji nektera omezeni vykonu nastavit.Tot asi nejaky zaklad pred pripadnym slozitejsim laborovanim a testovanim komponent v jinych pocitacich.

Ovladače nvidie jsem stáhl ze stránek várobce konkrétně nvidia experinc, také sem stáhl MSI kombustor kde vše bylo ok až na GPU tempreture která byla na 65 stupních a test byl na 1080. Problém je že myš jela ok do doby poklesu fps,jsem si jistý že do pc sem nic nestáhl,měl sem tam pouze steam, csgo, teamspeak a pár fotek z mobilu.. Test grafiky byl ok stejně jako teploty procesoru.Právě že hra je nehratelná kvůli mému 144hz monitoru, oboje ramky jsme vyndali a zkusily každu zvlášt a probllém v tom nebyl...Díky za komentář

Ze tys to opravovat CCleanerem...

to ne :D

Napište PŘESNOU konfiguraci vašeho počítače včetně zdroje. Do té doby se s tím nedá nic dělat a jde pouze věštit z karet.