» Poradna » Windows (a jiné OS)

Mozilla virus

Ahoj.Při zapnutí PC se mi začal automaticky pouštět prohlížeč (Mozilla) a otevře se vždy stránka s nějakou reklamou. URL je dlouha, plná klikyháků a pravděpodobně se jedná o vir.Zkusil jsem počítač projet antivirem, ale nic nenašel.Má prosím někdo doporučení, čím to oskenovat a jak se toho zbavit? Určitě s tím má řada místních nadšenců víc zkušeností, než já.Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Zkusil bych jrt.exe je to rychlé neinstaluje se to a většinou to pomůže.https://www.bleepingcomputer.com/download/junkware-removal...

Dobrý den, nemusí to být vir, stačí cookies. Mě to dělalo tedy v Google chrom, ale může to být stejné.V adresním řádku, úplně vpravo klik na 3 vodorovné čárky, rozbalí se nabídka a otevřít "Možnosti", vlevo otevřít "Soukromí a zabezpečení". Na stránce najít "Cookies a data stránek" a otevřít "Spravovat data". Najít webovou adresu stránky, která prohlížeč otevírá a tuto adresu vymazat.

Ne, cookies ti opravdu neumí sama spustit prohlížeč a otevřít nějakou stránku, to je nesmysl.

Hádat se s Vámi nebudu, protože Vy máte vždy pravdu a všichni ostatní jsou debilové. Asi nevím, co jsem na svém PC dělal. Google chrom se sám otevíral na stejné webové stránce, vymazal jsem jen cookies té stránky a nic jiného jsem nedělal. Od té doby cca 2 měsíce se stránka neotevřela.

Přesně tak, žak z Brna je zdejší hvězda, všechno ví, všude byl, na všechno má patent. Jak něco řekne žak z Brna, je to na 200% pravda a všichni musí přikyvovat.

Jenomže on má pravdu ... cookies nemůžou samy o sobě otevřít nějakou stránku, tady je vidět, že autor příspěvku absolutně netuší, jak tyhle věci fungují... velmi pravděpodobně se mu daná stránka "spouštěla" (tedy otevírala) někde z registrů meno jiným spušteným procesem a důsledek toho byl, že se spustil Chrome - nejspíše výchozí webový prohlížeč. Jenomže tihle lidé nikdy nerozepíší svou konfiguraci do detailů a jen uvedou že "někde smazali cookies" a ačkoliv je zřejmé, že příčinou bylo něco jiného, dále to už neřeší ... to je pak těžké no...

Cookies jsou docasne textove soubory pro ukladani informaci. Videl jsi nekdy uz, ze by ti textak spustil prohlizec?

Díky za odpovědi. Projel jsem to oběma zmíněnými programy i vymazal pofidérní adresy v cookies aproblém je vyřešený