» Poradna » Web a internet

Mozilla problém ztráta záložek

Zdravím,mám problém stalo se mi že se mi mozilla automaticky zaktualizovala,když jsem zapnul kompa tak při spuštění mozili vyskočilo okno jestli chci přenést to nastavení atd. samozřejmě zbrkle jsem odkliknul že ne a ztratil jsem všechny záložky které jsem měl už vytvořené v té předešlé verzi plus jsem ztratil i ty co jsem měl neuložené a měl jsem je jen rozkliknuté. Potřeboval bych poradit jak znovu vyvolat tu tabulku kde Vám to nabízí přenesení těch záložek a nebo kde nejdu soubor kde jsou všechny záložky které jsem si uložil plus historie stránek které jsem navštívil, protože tam by měli být ty aktuální které jsem měl rozkliknuté v té mozile. Můžete mi prosím Vás poradit?díky

Odpovědi na otázku

Ty cos měl otevřené už neobnovíš. Ale všechny záložky jsou pravidelně zálohované v rámci profilu ve složce "bookmarkbackups". Historie je v souboru "places.sqlite".Nejjednodušší je vrátit předch. verzi, obnovit celou složku profilu ze zálohy nebo ji vytáhnout z bodu obnovy. A nakonec aktualizaci zopakovat - tentokrát s přenesením nastavení.-----Nebo pokud používáš synchronizaci, stačí ji zapnout a vše by se mělo obnovit.

Jak vrátím předchozí verzi?Hlavně nevím jaká ta předchozí verze byla.Z toho souboru "places.sqlite" to lze vytahnout jak?Jakou složku profilu mám obnovit?Synchronizaci bohužel nepoužívám.díky

A v tom souboru places.sqlite je historie všeho co jsem měl rozkliknuté?To znamená všechny stránky kterých jsem byl?

Ze souboru places.sqlite nevytahuješ nic - přeneseš celý soubor.Je v něm uložena běžná historie = seznam stránek které jsi kdy navštívil. Seznam tabů které jsi měl otevřené nikde uložený není - jedině použít celý profil ze zálohy, jak píšu výše...Předchozí verzi tam dej třeba půl roku starou, je to jedno, stejně to budeš hned aktualizovat.Poslouží jen k načtení (obnoveného) profilu.--------------------------------A vyptáváš se jako malý jarda co neumí základy PC.....

Ale tak přece ty taby jsou ty stránky které jsem kdy navštívil.Už se mi podařilo načíst ty uložené záložky přes import a záloha a pak přes obnovit ale ten soubor places-sqlite ten nejde načíst.Je to možné udělat přes jinou funkci?

Ten soubor jednoduše nakopíruj přímo do profilu (prohlížeč musí být přitom ukončený).Pokud už tam soubor stejného názvu je, přepiš ho (nahraď ho).Pak můžeš prohlížeč spustit. Historie už se z toho souboru načte sama.

Tak jsem to nějak zkoušel a vůbec nic si to nepamatuje vůbec tam není tak dlouhá historie. Překopíroval jsem to tedy z toho User/appdata/Roaming/Mozilla/Firefox do Program files/Mozila.Dal jsem to přepsat.Nevím je tam těch souborů víc jenomže pak když se to přepíše tak už to ovlivní i to co je v tom User ne.

Potřeboval bych znát přesnou cestu odkud a kam to zkopírovat.

Ty seš matěj...Musíš zkopírovat soubor "places.sqlite" ze staršího profilu (který máš v záloze nebo který si vytáhneš z bodu obnovy) do stávajícího profilu.Takže cesta vždy bude:C:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\název_profilu(jednoduše řečeno - obnovíš ten soubor ze zálohy). A pokud sis zálohu (bitovou kopii) systému neudělal, stále máš možnost si ten soubor vytáhnout z některého bodu obnovy - pokud existuje. Ale to už jsem psal...-----------------------------------------Pokud tam kopíruješ "places.sqlite" do Program Files (kde je prohlížeč nainstalován), je to k ničemu, odtud se nic nenačítá...----------------------------------------Takže ještě jednou a polopaticky - kopíroat budeš zC:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\název_profilu(starý - zálohovaný profil)doC:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\název_profilu(stávající - současný profil)----------------------------------------------------------------------------------------------------Ještě jednodušší způsob je pravoklik na ten soubor > Vlastnosti > Předchozí verze > Obnovithttps://www.cnews.cz/sites/default/files/style...

Jo, a úplně stejným způsobem můžeš obnovit celý profil, tj. složkuC:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Mozilla\FirefoxTakže po obnově tam budeš mít sakumprásk všechno jak to bylo k tomu datu.....

Jo tak ten postup už chápu ale já nemám ty body obnovy, takže to jsem asi už v loji což?díky

A samozřejmě nemám ani ten profil zálohovaný, takže ta aktualizace to zkrátka přemázla a já jsem v kelu.

Pokud není k dispoici záloha systému ani žádný bod obnovy tak (pochopitelně) není z čeho obnovovat.-----------------------------------------------1. Dělej si pravidelně zálohu systému. V případě jakýchkoli potíží obnovíš kterékoli soubory/složky nebo klidně i celý systém v řádu minut. 2. Zapni Ochranu systému (=body obnovy) na daném oddíle. Vytvářet body obnovy můžeš dle potřeby i ručně. Pak je z čeho smazané soubory "zachránit".3. Zprovozni si v prohlížeči synchronizaci (historie, nastavení, záložky, hesla atd.). Protože i když používáš pouze jeden PC a synchronizaci normálně nepotřebuješ, je užitečná v případě problémů. Založíš nový čistý profil, zapneš synchro a vše se ti "nalije" zpět.

Zdravím.mám obdobný problém.používám fci synchronizace. a to na dvou zařízeních NTB a Mobil. (na obou je firefox) - jen s tím rozdílem , že na NTB je Win7.na NTB jsem měl verzi Firefox 64..... a protože byl system velmi vytížený, tak jsem se rozhodl vrátit se zpět, k verzi 46..... .Takže jsem přes NTB odinstaloval verzi 64, provedl restart NTB a poté instalaci nového (starého firefox) verzi 46...jenže, pak už po opětovné instalace a nastavení synchronizace se mi nenahrály a nevrátili záložky. Na mobilu jsou záložky stále funkční ( s odkazem na Záložky v NTB), tak tam vidím všechny záložky. ale chci a potřebuji je převést na NTB.složka v NTB C:/ProgramFiles/Mozilla, tak se tam nevyskytují žádné složky s historii, nebo s uloženými daty z minulé verze.jak převést bookmarks.json z mobilu na NTB ? (kde je v mobilu NAJIT????díky za pomoc. odovězte i na email.díky

nejdehystorye