» Poradna » Programy

Motorola W230 instalace ovladače USB

Zakoupil jsem Motorolu W230 a mám problém propojení s PC přes USB(pro přenos MP3,obrázků), konkrétně s ovladačem. U tohoto modelu ovladač přiložen nebyl, takže jsem ho stáhnul přímo ze stránek výrobce (soubor je USB Driver 32). Nainstaloval jsem, připojil mobil, na liště naskočila ikona, že byl rozpoznán nový hardware a následně naskočilo okno s průvodcem nově rozpoznaným hardwarem.Když zvolím automatické vyhledáváni soft. tak po chvilce hledání vyhodí hlášku, že Průvodce nemůže nalézt potřebný software, pokud zvolím ruční vyhledání softu, tak mi Windows soubor USB Driver 32 v Procházet nenabídne.Nevíte, jak vyřešit tento problém?

Odpovědi na otázku

...mám Windows XP

!!! VYŘEŠENO !!!

a jak ?

Stáhnutý ovladač rozbalíš do adresáře, který si musíš zapamatovat. Až přípojíš telefon, na jeho dotaz, jestli se chceš připojit jako paměťová karta, zmáčkneš "ne". Po chvilce se objeví na PC okno s výběrem instalovat ručně, nebo automaticky. Zadáš ručně, objeví se okno s nabídkou cesty a vedle ní je okénko "procházet - "browse") prostě tam musí být. A dál už je to jesné...

Stáhl jsem si ovládač a robalil do složky. Výše popsaným spůsobem to nejde nainstalovat, protože to potřebuje soubor *.inf. Ve složce je soubor "USB_Driver_32.msi". Soubor jsem spustil přímo dvojklikem, proběhla instalace a ...... nic. Když připojím telefon stále vyskakuje na liště ikona, že byl rozpoznán nový hardware a následně okno s průvodcem nově rozpoznaným hardwarem W230.

Naprosto stejny problem, chova se mne to uplne stejne, vyskakuje okno a nelze to spojit s PC. Ma nekdo navod, jak to rozchodit ci kde splasit inf soubor?

Samozřejmě je také důležité,aby v mobilu byla pam.karta,jinak se to nechová jako úložné zařízení!

Diky za zpravu, kartu tam zatim nemam, tak to bude tim. Cekam, az ji poslou postou, omylem ji zapomneli pribalit.
Takze to v pristim tydnu vyzkousim a uvidime

A jeste jeden dotaz: Jak jsi popisoval, uplne v uvodu, ze ti to take neslo, jak jsi to tedy vyresil. Bylo to take tim, ze jsi tam nemel vlozenou pametovou kartu?
Pokud jsi ji tam mel, napis prosim, zda jsi po instalaci USB Driver 32 instaloval ci nastavoval jeste neco jineho. Diky.

Ovladač je již nainstalován v systému. Na tobě teď je, abys jej našel v seznamu zařízení a zvolil jeho použítí pro dané zařízení.
Znáte ta okýnka, jak v tom levém je Název zařízení a v pravém pak typ...
Takže využijte služeb průvodce a najděte ten správný druh zařízení a správný ovladač.

A nemas predstavu, jako co ten ovladac hledat? Vybral jsem z nabidky Porty (COM a LPT), z leve casti rolovaciho okenka Motorola, ale v pravem je pak toho hodne, napr. Motorola AT port, Motorola Charging Port ci Motorola conectivity port atd.

Pokud si Windows, po připojení zařízení, samy nenajdou a nenainstalují ovladač, hledal bych ho pomocí průvodce přidání hardware asi pod "Jiná zařízení" nebo jak se to jmenuje a název by měl odpovídat konkrétnímu zařízení (MotorolaW230.inf, motw230.inf apod.).

Žádný ovladač to po mě nechtělo,připojil jsem tel. ,na displeji naskočila hláška: Připojit telefon jako paměťovou kartu? - Ano - Na monitoru se zobrazí klasický rámeček: Vyměnitelný disk - Otevřít složku (atd)-no a pak už jen do této složky myší přetahuješ obr.,či hudební soubory z PC!

Ahojte,mam rovnaky problem s pripojenym Motoroli W230 a USB,ovladace mam vsetko ale stale nejde,neviete co s tym?plz daky navod ... budem vdacny mooc.

Popisu navod, jak se to povedlo dat dohromady mne:

Prvne jsem naistaloval USB_Driver_32.msi. Potom jsem pripojil telefon s vlozenou pametovou kartou. Na dotaz, zda pripojit jako pametovou kartu das ANO. Nabehne to jako dalsi disk, stejne jako klasicky usb klic (flashka). A to je vse. Normalne si tam do adresare Music ci Picture nahrajes, co potrebujes, napr. pres Total Commander.
Pak je tam jeste treti adresar a jmenuje se Driver. Prave v nem najdes vytouzeny inf soubor, ten si uloz nekam na svuj disk

Odpojis kabel a znova pripojis. Pri dotazu Pripojit jako pametovou kartu NE, pak pokracujes pres pridani noveho hardware a rucne vyberes cestu inf souboru, zarizeni se naistaluje a je to hotovo.

Pokud pak priste pripojis mobil a vyberes pri dotazu na Pripojeni jako pam. karta ANO, pripoji se to jako novy disk, pokud vyberes NE, zacne nabijeni telefonu pres USB port. Nevyskoci tedy jiz zadna hlaska ohledne noveho zarizeni.

Pokud tedy nechces telefon pres USB nabijet, zmackni vzdy pri dotazu na Pripojeni jako pam. karta ANO a nemusis vubec nic instalovat. Pokud ale nic nevyberes, tak se to za 15s vyhodnoti jako NE a bude to chtit ten driver. Obecne tedy doporucuji si to nabijeni pres USB nainstalovat. Mne se to na chvili pak nejak zaseklo a po odpojeni a pripojeni kabelu mne ta hlaska ohledne Pripojeni nenaskakovala a rovnou to chtelo driver....

Kdyby vam to nejak neslo, tak se ozvete na email, nejak to vyresime.

Diky vsem predeslym za radu, ktera to pomohla rozchodit mne, ja pro zmenu pomuzu s timto dalsim ...

Mám problém, sicve jsem nainstaloval všechny drivery a podobný věci, ale u mne je základní problém s tím, že mi telefon nenabídne vybrat si mezi ANO nebo NE... takže nevim kde sde stala chyba... když ho připojim k počítači, tak se začne nabíjet, nic víc...

Měl jsem problém,jen když tam nebyla karta,po vložení jsem už žádné drivery nepotřeboval!

zdarec Jindro, mám s motorolou w230 úplně ten samej problém- drivery nainstalovány, mobil připojenej, ale jen vyhodí hlášku "stisk. ukončit nebo se vraťte..." a nabíjí se. tak se chci zeptat jestli si to už nějak vyřešil?

paměťovku tam samože mám...

ahooj mam aky tenhle problem..jenze nwm kde mam stahnout k tomu ten driver!!!
stahla sem jich celkem dost ale ani s jednim mi to neslo..nemate nekdo teba odkaz kde ste to nasli a stahli..pls nwm si s tim mjoc rady..dekuji

hmm

Tak to mne vubec nenabidne jesli chci mobil pouzit jako ctecku karet. Kartu mam vlozenou a myslim ze i spravne (Transect 2GB micro SD) Myslite ze to je na reklamaci?

Tenhle návod jsem teď našel a prohnal ho přes google translate..
Nemám to vyzkoušené ale zkusím to, protože zde popsané rady mi nejdou..

Motorola W230 připojit k PC pro WindowsXP.

1. Ujistěte se, že mobilní telefon je plně nabitý.
2. Před připojením k PC nainstalovat W230 (Motorola 3.9.0 řidič s motoconnect 32bit verze) 32 bit verze je pro Windows XP. Tento ovladač je možné stáhnout z (http://direct.motorola.com/hellomoto/nss/usb_drivers... ...
3. Po instalaci tyto ovladače, stáhnout (PC nabíjení ovladače 2) od (http://direct.motorola.com/hellomoto/nss/usb_drivers... ...
4. Po stažení PC nabíjení ovladače zkopírovat do počítače.
5.Restart počítače.
6. formátování paměťové karty. není vyžadováno, ale je to preferovaný.
7. Nyní odemknout klávesnici a připojte USB port pro motorola W230, zvolte "NO"na "telefon používat jako paměťové zařízení"
8. ikona apear na obrazovce počítače. Nalezen nový hardware nyní nainstalovat software PC nabíjení přes to pomocí níže uvedeného odkazu instrukce (http://direct.motorola.com/hellomoto/nss/Installatio... ...
9. Po instalaci ovladače pc nabíjení. USB je používán jako nabíjecí zařízení.
10. Nyní odpojte USB a znovu jej připojte.
11. Zvolte Ano pro "Mass Storage"
12. po tomto kroku jít do mého počítače a telefonu se zobrazí jako vyměnitelný disk.
13. tam by měly být tři složky řidiče, obrázků a hudby.
14. kopírovat, a přetáhněte vaše mp3 soubory na hudební složky.
15. můžete také vytvořit podsložky, ale pouze v hudební složce nejsou složky s obrázky.
16. Neztrácejte čas na čtení návodu jít a začít instalaci.