» Poradna » Ostatní

Motorola MC9090 zálohování

Máme v práci dvě Motoroly MC9090 s WM 5 a jednu novější Motorolu MC9090, liší se v detailech a číslu verze za desetinnou čárkou. Používají se na skenování čárových kódů, běží na nich malá aplikace, která běží stále, respektive se spouští po startu. A komunikuje přes wifi s PC. Občas se nějaký skener kousne, je to dejme tomu jednou dvakrát třikrát do týdne. Běžná praxe u mého předchůdce byla, že se vyndala baterka a na půl minuty se odpojila i záložní baterka, která je pod krytem na čtyři šroubky. Pak systém normálně naskočil s veškerým nastavením, tedy s nastavenou wifi a s autospuštěním té aplikace. Jenže u té novější Motoroly to nefunguje, ta zapomene všechno. A to zatuhnutí se jinak vyřešit nedá.
Koukal jsem, že je pod klávesnicí SD karta. Šla by nějak využít na zálohování nebo třeba na boot systému? Nebo jak to vyřešit? Skenery jsou na skladě a nelze tam stále běhat a pak zdlouhavě všechno nastavení obnovovat.

Odpovědi na otázku

Dobrý den!
Podle toho, co píšete to vypadá, že novější MC9090 má operační systém Windows CE5 a nikoliv WM. Proto to odlišné chování.
Za prvé bych u obou MC9090 doporučoval provést upgrade OEM verze operačního systému na poslední verze (pro WM je to 01.43.0000, pro CE5 01.35.0000).
Pro zamezení ztrácení nastavení po restartu u novějšího terminálu můžete využít ve složce \Application:
- CPY soubory: zajistí kopírování z flash paměti (složka Application) do RAM
- REG soubory: obsah se načte do systémového registru

Na WM doporučuji provést clean boot a instalaci a nastavení udělat znovu.

S pozdravem
Radim Kadlec

Dobry den mamnaprodej asi 80 klávesnic k MC9090 PORADITE KAMSTIM??

Zkuste nabídnout firmě Elsin (https://www.elsin.cz/) - těm by se to mohlo hodit.

Dobrý den, pokud jste ještě nevyřešil problém, tak se ozvěte.
petr.masak§gatc.com