» Poradna » Programy

Morseovka ve wavu

Ahoj vsem,
mam problem s konverzi morseovky. Stahnul jsem soubor ve wavu, ve kterem je morseovka. Jde nejakym softwarem udelat to, aby mi z toho vypadl text? Pokud to nejde rovnou, tak alespon posloupnost tecek a carek pripadne jednicek a nul. Nasledny prevod uz by nebyl problem. Cili jediny problem je vytahnout z toho audia tecky carky. Potrebuju to pod vistama, nema nekdo tip? Diky

Odpovědi na otázku

Naučit se morseovku ? Jak je to dlouhé ? Pustit v Audacity (pokud nezvládneš rychle, tak zpomalit) a zapisovat ...

www.polar-electric.com ...

Akorat si uz nevzpominam, jestli to dovedlo nacist i z wavu...dej si hledat morse from wav

Pokud se ji nechceš učit tak zkus najít v okolí nějakého radioamatéra který ti to přečte nebo doporučí soft. Nebo opravdu záznam zpomal, přepiš a přelož

Použij pomůcku pro čtení morseovky, je tady na Wikipedii: cs.wikipedia.org ...
- ta modrožlutá tabulka. Jdi na modré pole, pokud slyšíš čárku, nebo na žluté, pokud slyšíš tečku. Je to jednoduché a rychlé.

Jde to programem CwGet. Musí jít ale o dost kvalitní a čistý signál, přes rušení no nepřečte.