Mordrá smrt nebo restart

Zdravím lidi potřeboval bych poradit s PC už si nevím rady.Koupil jsem nový zdroj a grafiku a v podstatě nemůžu PC používat ke hrám. Při hře po chvilce buďto modrá obrazovka nebo rovnou restart.Všechny ovladače jsou aktualní i OS, testoval jsem i ramky tím testem ve windowsechMoje sestavadeska: ASRock 980DE3/U3S3CPU: AMD FX-6300GPU: GeForce GTX 1050 TiRam: Crucial Ballistix Sport 4GB DDR3 1600Zdroj: Seasonic S12II-520 520WOS: Win 10 homeProsím vás o radu dík

Odpovědi na otázku

Každá modrá smrtka vygeneruje dump (ve sl. C:\Windows\minidump). V něm hledej příčinu pádu systému.

Díky za radu, pár souboru tam sice je ale co teď s nima mám udělat nebo spiš jak z nich vyčíst příčiny pádu?

Zabal to do zipu, nahraj na ulož.to a dej sem odkaz - uděláme analýzu.

No, a jelikož jsi ani za tři hodiny nic neposlal, tímto pokládej moji snahu ti pomoci za vyčerpanou....

Omlouvám se nebyl jsem doma soubory jsem nahrál na ulož.to https://ulozto.cz/!eRpCnA50JU0O/7gfd68gd7g68-7z

Tady si můžeš ten svůj humus prohlídnout:https://pastebin.com/mwBcy09Rhttps://pastebin.com/5mqEG9g2------------------------------------------------Idiotský antivirus křížený s driverem grafiky...

A nebo tady,ale je tam moje jméno páč jsem použil svůj program. https://www.imgup.cz/image/L0nu

Takže to dělá pravděpodobně ta GK nejspíš špatně instalované ovladače.

Já z toho boužel moc nevyčtu, ale soudím podle toho co píšeš, že za problémy může antivirus?

Antivir pryč (odinst. utilitou z nouzáku!). Driver GK pryč vč. všech zbytků (rovněž z nouzáku a pomocí DDU).------------------------------------------------------------------Instalace driveru GK ze stránek výrobce.Zabránění instalace generických MS driverů přes WU. Jinak se bude situace opakovat..

Všemu rozumím jen bych potřeboval poradit jak zabránit té " instalace generických MS driverů přes WU"

Ty způsoby blokace, nejsou 100%. Mně se i tak pár ovladačů přes WU, aktualizovalo.

Udělal jsem vše jak si psal (bez té instalace generických MS driverů přes WU) a problém stále trvá

Máš 100% ní jistotu, že tam máš origo driver od výrobce GK? A ne opět tu generickou mrdku od M$ ? Bacha, stačí jeden restart a je to zpět - zde platí furt ve střehu!Antivir je pryč ?

jj antivir pryč utilitu a ovladače přímo z geforce.com

Hodilo mi to zase modrou smrtku můžu poslat soubor jestli z toho budete někdo moudřejší

Pošli.

https://ulozto.cz/!MOBoTydHIJZz/020518-7734-01-dmp

Zase grafika při hraní nějaké idiotské hry...https://pastebin.com/0u1PU3fU-----------------------------------------------------------------------Zkrátka si nerozumí kombinace grafika - driver - OS

To vypadá jako bezvýchodná situace a mohlo by to fungovat třeba se staršíma ovladačema?

Jasně - ovladače nejsou rohlíky. Neplatí, že čím novější, tím lepší - zásadní je funkčnost.Takže zkoušej klidně i starší - ovšem pak musíš ošetřit aby nebyly přepsány těmi novějšími (nefunkčními)....

A jaký je podle tebe dobrý/normální antivirus?

Tu ti napíšou,že žádný,ale já používám NOD32 + ZoneAlarm a zatím se neperou,ale na Win.10 mě ten ZoneAlarm házel modrou smrt.

Zatím žádný - až vybruslíš z toho průseru, pak to eventuelně přijde na pořad dne....

Ještě taková maličkost,ale podstatná instaluj vše jako správce ve Win.10 je to dost důležité tím předejdeš problémům.

Udělej povrchový test všech disků:https://img.raymond.cc/blog/wp-content/uploads/2... Vyrob si bootovací CD nebo USB flash a otestuj systémovou RAM:http://www.memtest.org/Na stránce výrobce MB mne zaujala drobná poznámka u seznamu CPU. "For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.". Napájecí kaskáda je zřejmě poddimenzovaná (horší MOSFETy a kondíky) a přehřívá se, pokud uživatel použije CPU se spotřebou 95W a více.

CPU má spotřebu těch 95w ale 2 roky to jelo v pohodě ještě jsem k tomu přikoupil lepší chladič (https://www.czc.cz/gelid-solution-tranquillo... ) než byl ten původní. Udělám ten test disků a uvidíme co to ukáže. Snad si s tím nějak poradím

To byla asi chyba. V manuálu je uvedeno, že pokud je tam CPU s příkonem 95W a více, musí se použít chladič, který má ventilátor s vertikálním prouděním (shora dolů), jelikož pak ofukuje i MOSFETy. Tvůj chladič je sice super, ale chladí jen CPU a napájecí kaskáda se smaží. Ano, udělej testy disků a RAM a pak se uvidí. Dva roky není dlouhá doba, takže kondenzátory by mohly být ještě v pořádku.

Tak výsledky testu nenašly žádné chyby. Co se týče těch MOFSETů počítám že než se zahřejí na kritickou teplotu je k tomu zapotřebí trocha času nebo to je v rámci sekund? Pokud ano pomohl by přídávny ventilátor namířený přímo na desku?

Jde o to že PC spadne do modré smrti v podstatě po pár vteřinách když spustím třeba hru. Film který je na stejném disku přehraje v pohodě. Občas se stane že po zapnutí PC je černá obrazovka a nic se neděje ani dioda disku nesvítí a musím ho vypnout natvrdo ze sítě protože ani tlačítko nereaguje. Napadá mě nějaká chyba v BIOSu ale tak jsem nic neměnil max. nastavím boot na usb a zpět

A co ty teploty GK a CPU,to by mohlo být příčinou těch pádů.

Právě že teploty jsou nízké nepřelezou 40 stupňů a při memtestu nepřelezly ani 30 stupňů

No,ale co teploty když spustíš hru pořád jsou v pohodě.Díval jsem se na log s toho ulož to a podle všeho to vypadá na CPU,takže buď se přehřívá a nebo špatné ovladače GK. Tohle mě taky dělalo,odinstaloval jsem,ale úplně ovladače GK nainstaloval jiné a bylo po problému.

Nevím jak bych zjistil teplotu při hře když mi spadne systém v každém případě ovladače na novou GK jsem si stahnul od výrobce a před výměnou GK jsem smazal staré, poté hned instalace nových ovladačů. Dokonce jsem skusil i čistou instalaci OS.

Když spadne systém hned když spustíš hru,tak to mě dělalo když byla teplota CPU příliš vysoká.

Někdy hned, někdy třeba po 3 minutách. Skusil jsem to asi 3x a teď radši nespouštím nic než soliter

To jsou starší ovladače než mam pravě nainstalovaný (390.77)

No tak můžeš použít automatickou instalaci https://www.geforce.com/drivers

Jakou verzi BIOSu tam teď máš? Pokud nějakou starou, tak by možná pomohl udpate.

BIOS mam aktuální

Jakou grafiku a zdroj jsi používal dříve? Ta nová grafika je úplně nová, nebo nějaká použitá či slevněná? Nemáš to celé nějak přetaktované? ☺

Dříve jsem měl https://www.czc.cz/gigabyte-r7-250x-ultra-du... a zdroj https://www.czc.cz/crono-400w-80/158447/produkt . Grafika je nová a netaktoval jsem nic.

Tak jsem skusil dát zpátky starou GK a problém je stejný, může být problém v jiné komponentě? Prohlížel jsem u desku a ta se zdá v pořádku.

Jinak než postupnou výměnou všech komponentů to nezjistíš. Máš tuto možnost?Ano - udělej to.Ne >> servis. Tam tuto možnost mají..

Samozřejmě tu možnost nemám, takže čekám na servismana až se vrátí z dovolený, v každým případě si myslím, že by problém mohl být právě u desky a pokud ano tak mě asi čeká rovnou koupě nového procesoru jestli se nemýlím.

S procesorem počkej až na konec roku, až budou k dispozici ty opravené na chyby meltdown/spectre.

Akademicka odpoved: Intel narychlo vyrobi opravu a vyrobi dalsie dve chyby (podobne ako to robi Microsoft). Pretoze svet PC ide zavratne dopredu a neni kedy testovat.Chyby meltdown/spectre su na svete viac ako desat rokov a az do vypuknutia paniky nikomu nevadili. Udajne nie je zname zneuzitie tejto chyby, hlavne co sa tyka domacich PC (90% schovanych za routrom).-----------------------------------------------------------Takze oprava Intelu Ti prinesie znizenie vykonu Tvojho CPU (co si zaplatil a pripadny placebo efekt) a mozno aj nove potencialne hrozby (dozvieme sa po urcitom case).------------------------------------------------------------Nasiel som nazor v inej poradni:"idealny procesor bez chyb sa neda vyrobit.Respektivne da, keby sa testoval kopec rokov, ale zatial by ho konkurencia "precurala" a stejne by sa na trhu neuplatnil."