Montáž u CZC - Windows

Dobrý den,nejspíš si budu nechávat skládat PC u CZC. Chtěl bych se zeptat, jak je to s Winama. Jestli je musím koupit k sestavě, nebo mi je můžou nainstalovat a já doma jen aktivuji, nebo mi je poskládají bez Winů s tím, že bych si je doma nainstaloval.Poslední 2 možnosti by byly pro mě o dost přijatelnější. Nechci házet 2500,- za Windows. Popřípadě, jestli to musím napsat do poznámek při nákupu.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud Windows nekoupíš, těžko ti ho tam nainstalují. Není problém si to nechat pouze sestavit a doma si nainstalovat systém dle svých představ.

Díky. Asi to tak udělám.

Není problém bez OS. Já to bral i bez disků. Ono k tomu aby ti to zdarma složili, tak potřebuješ akorát case, procesor, ramky, základovku a zdroj.

A to je tak těžké se s technikem z czt domluvit? Prostě mu řekni, že máš licenci Windows doma a že bys klíč zadal až doma a že by je tam jen nainstaloval. Toto legálně možné je provést, já v tom nevidím problém. Jak se k tomu postaví ten technik těžko říct, buď tam windows nainstaluje nebo ne.Jen nechápu proč to řešíš tu, jsi ťuk ťuk na palicu? Todle to se tu vyřešit prostě nedá.

pokud vím, tak za instalaci OS / SW se už platí nějaký poplatek, takže jestli si Windows zvládne nainstalovat sám, tak asi nemá smysl to řešit.

Uvědomuješ si, že se tím:1) připravuješ o možnost vrátit do 14 dnů bez udání důvodu2) riskuješ, že dojde cestou k tobě k poškození (upadne chladič a rozseká vnitřek, grafika urve slot)?Pokud je to OK, zkus se domluvit, zda by ti sestavu i nainstalovali s tím, že klíč máš svůj (doufám, že ne padělek z Aukra) a aktivaci si provedeš sám.

V CZC mi skládali několik sestav na míru a všechny byly bez Windows, protože na ně potom hned šel linux. Problém s tím žádný nebyl, na základní testování mají asi něco fungující z flash disku, nebo DVD.Windows ti nikdo nemůže nutit.

A co na to říkaji v czc?

Tím, že si tu sestavu necháš zkompletovat, riskuješ právě tu možnost vrácení kterékoliv komponenty v rámci bezproblémové 14tidenní lhůty."Pracant", který to bude dávat dohromady, se s tou skládačkou nijak mazlit nebude.. Ve spěchu tam může cokoliv podělat. A když ti tam nebude instalovat systém, nikdo toho hošíka nebude kontrolovat, zdali provedl zkušební start počítače.. A navíc, převážet počítač s chladičem na CPU + dedikovanou grafickou kartou je docela velké riziko -> může dojít k poškození desky, slotu pro GK nebo k poškození GK. S technikem CZC lze domluvit předem demontáž chladiče + GK.. pro jistotu bych v desce nenechával ani moduly pamětí RAM.. *Nejlepší volbou by bylo objednat, zaplatit a vyzvednout komplet vybrané komponenty a doma v klidu zkompletovat počítač. Na té kompletaci není nic složitýho. Pokud se na to necítíš, můžeš si domluvit kompletaci v nejbližším servisu. To už by nebylo zadarmo, ale pořád je v takovém případě možnost vrácení jakéhokoliv kusu z té skládačky vrátit do CZC v té 14tidenní lhůtě - bez oplétaček..

z testování dostaneš report s výsledky. Takže nějaké testování provádí. U značkové sestavy by mohli jen xeroxovat výsledky jedné otestované sestavy pro další stejné kusy, ale u sestav na míru to moc fejkovat nejde.

Zvážil bych ten CZC.Teď jsem něco reklamoval, reklamace trvala více než 30dní a vyřízena byla až na mojí stížnost. Jinak by nikdo nic neřešil, nakonec že vrátí peníze. Už jsem vyplnil 3 formuláře a peníze nemáme. Ob den volám na linku a vždycky vymyslí že chtějí ještě to a ještě ono. Neskutečné. Reklamace trvá od konce listopadu 2017. Na kamenné prodejně jsem byl 3x a vždycky mě s reklamací poslali do háje a dali vizitku ať si zavolám na linku. Takže za mne CZC už nikdy.

Jestli to nebude tvým přístupem :D Všechny tyhle velké shopy, Alza, TSbohemia, Mall atd. fungují +/- stejně a pokud zákazník není úplný blb, tak reklamaci vyřídí normálně dle zákona. Takže to si fakt nevybereš. Buď jsi natrefil na nějakého pitomce v prodejně a nebo je chyba na tvé straně. To bohužel bez podrobného vysvětlení případu nelze posoudit, takže bych byl na takové komentáře opatrný.

Souhlasím, ale eshopy se právě liší v době za kterou jsou schopny reklamaci vyřídit. V tomto případě se mi z CZC ani po uplynutí 30dní nikdo neozval a pokud bych nebyl aktivní já tak to tam hnije pořád. Takže za mne palec dolů. O lidech je to zcela určitě, nicméně já jsem jednal s 2 lidmi na prodejně a nespočtem operátorů a vždy jsem postupoval dle jejich instrukcí které ve výsledku nefungovali a každý další operátor chtěl něco jiného. Instrukce jsem od nich měl na emailu a vždy jsem požadavky rozporoval na základě emailu od předchozího kolegy. Docílil jsem omluvy a prosby jestli bych nemohl ještě tohle nebo tamto...A pokud vyjdu z obč. zákoníku tak tam je jasně napsané že by reklamace měla být vyřízena obratem, pokud to možné není tak je možnost lhůtu prodloužit na 30dní, pokud je nutné odborné posouzení.

Už jsem v CZC reklamoval a bylo to naprosto bez problému. Totéž Alza.Já zas měl "problém" svého času s Mall - reklamaci jsem po měsíci urgoval, načež zjistili, že "už to asi vyřídili" (mně mailem nic nepřišlo) načež si po telefonu vyžádali číslo účtu a poslali prachy (zboží bylo vadné a už ho neprodávali).Ale beru to tak, že občas se prostě chybka stane - i na reklamacích pracují jen lidi Jiný případ jsou třeba ty levné obchody s telefony (viz naštvané diskuze na Heuréce), nebo třeba svého času reklamační přístup firmy Emgeton k zcela jasně konstrukčním vadám výrobků (reklamace zamítnuta - nevhodná manipulace, či co).

Tak přemýšlej, když si Windows u CZC neobjednáš, myslíš, že ti je tam dají zadarmo? :D

CZC za mě slušný obchod. Objednal jsem si díly k sestavení PC, odeslány byly ještě v týž den. Poněkud horší to je s dopravou, pošta, PPL ...., tam to někdy trvá dlouho a občas se musí i upomínat, ale pak to dovezou.