» Poradna » Ostatní

Monitory s plochou obrazovkou (Real Flat, Trinitron)

Chci si koupit 17" monitor PHILIPS 107P20 a zajímalo by mě, jestli jsou na obrazovce vidět ty 2 stabilizační pruhy, které monitory s plochým stínítkem používají... v časopisech a na i-netu sem se dočet, že na světlém či bílém obraze vidět jsou. - ALE JAK HODNĚ ????

Odpovědi na otázku

Za prve s tema pruhama to neni tak hrozne, za druhe je to problem obrazovek trinitron, za treti pochybuji ze tento monitor ma trinitron ( ma Realflat - coz by asi mela byt normalni mrizka a tam se nemuzou nejake stabilizacni pruhy projevit )

Píšou tam ze obrazovka typu RealFlat obsahuje 2 stabilizační proužky, podobně jako obr. typu Trinitron...

Jo, take jsem to nekde cetl, mam v praci tri ploche monitory Philips, sice 19 ", ale zadne prouzky normalne nevidim. Jinak jsou to dost dobre monitory s ostrym obrazem.Jinak v popisu k tomu konkretnimu uvadeji "Philips 107P20 Briliance ,17" AG RealFlat (mřížka), max.1600x1200@65Hz, 0.25mm, TCO99, 30-86kHz, 108MHz,OSD"

asi tak, ja pracuji s monitorem, ktery ma obrazovku FD Trinitron, ty dva stabilizacni prouzky tam jsou a vzhledem k tomu, ze vetsinou delam ve vyvojovem prostredi na bilem pozadi tak videt jsou. a docela dost - pokud se na ne soustredis. ale to ja nedelam, proste jsem si na ne zvykl a netrapim se tim. je to dan za plochou obrazovku a ta se s normalnimi cockami proste neda srovnavat...

PŘÍMO K TOMUTO MONITORU ŘÍKAJ:17" monitor s naprosto plochou obrazovkou Real Flat s technologií ICE (Image Clear Enhancement), s antireflexní a a antistatickou vrstvou; rozteč masky 0,25 mm; viditelná úhlopříčka 16"; maximální zobrazitelná plocha: 325×244 mm; horizontální frekvence 30-96 kHz; vertikální frekvence 50-160 Hz; šířka pásma 234 MHz; videovstup 75 ohmů, 700 mV; doporučené rozlišení 1024×768/120 Hz, maximální rozlišení 1920×1440/60 Hz; Plug and Play DDC 1/2B; Microsoft Windows 95/98/NT kompatibilní; Power management splňující EPA Energy Star a NUTEK; spotřeba v provozním stavu 92 W; v suspend/stand by stavu méně než 11 W; ve stavu off/deep sleep méně než 2,4 W; snížené emise podle specifikace TCO99; ovládání pomocí pěti tlačítek OSD (přímý přístup k ovládání jasu a kontrastu); připojení kabelem s 15pinovům D-sub konektorem nebo BNC konektorem; vyhovuje směrnicím TCO99, MPR II Low Emission, TUV/GS, TUV-Ergo, FCC-B, UL, CSA, DHHS, SEMKO, Poland-B sign, C-Tick, VCC I,CE, BCIQ, PSB; rozměry včetně podstavce (š×v×h) 399×410×419 mm; rozměry bez podstavce (š×v×h) 399×373×419 mm; hmotnost 19 kg; napájení 90-264 V, 50/60 Hz; pracovní teplota okolí 0-40 C; střední doba bezporuchového provozu minimálně 75 000 hodin; možné příslušenství (není součástí standardní dodávky): USB Hub PCUH411. Upozornění: obrazovka Real Flat obsahuje dva vodorovné stabilizační proužky (podobně jako obrazovky Trinitron a FD Trinitron). Tato skutečnost nemůže být uznána jako důvod k reklamaci monitoru.

Take jsem to cetl, ale tenhle konkretni monitor nemam k dispozici ( a u zadneho jineho jsem se s podobnym varovanim nesetkal, kdovi co je tam za zakopaneho psa ) tak to nemohu moc objektivne posoudit ( podivam se schvalne na ty nase 19" ). Mohu ti jen poradit, pokud by ti ty prouzky mely opravdu vadit ( myslim, ze v beznem provozu je nemuzes registrovat ) tak si kup monitor Hyundai F79D ma podobne parametry, je levnejsi, plochy ( mel by mit samsungackou obrazovku ) a jsme s nim spokojeni ( kupovali jsme tri kusy )

Tak jsem se ti dival na ten monitor, je to sice typ 19P20, ale ma stejnou obrazovku a ty dratky tam jsou zkutecne a pokud je hledas, jsou videt celkem dobre ( jsou v horni a dolni tretine obrazovky ) , mame ty monitory asi dva mesice a nejak jsem je neregistroval. Tak se omlouvam za prvni klamnou informaci.

Jedine ploche monitory bez stabilizacni mrizky jsou nove ADI (ne Trinitronove), ale ja bych je nedoporucoval, protoze nezvladaji takova rozliseni jako ostatni, me osobne ty dratky zpocatku hodne vadily, ale uz jsem si na to zvykl. V 3D hrach videt nejsou vubec a v grafickych programech potrebujete co nejvyssi rozliseni, lepsi 1280 x ... se stabil. prouzkem nez 1024 x ... bez dratku. Ovsem ve Wordu na bilem papire jsou primo desive, ale jestli mate PC jen do kancelare, tak Vam staci Adi nebo obyc. invar. obrazovka.

jo, a co se tyce tech "naprosto plochych" obrazovek v reklamnich materialech, tak tomu never - ma to jenom ruzne tlusty sklo a nekdy se jim to povede vice, nekdy mene. z vlastni zkusenosti znam jenom dva typy plochych obrazovek a to je "FD Trinitron" a "DynaFlat X", takze pokud se jedna o jiny typ, je potreba to videt v provozu (a predevsim vedet, jak vypada plocha obrazovka a ne ploche sklo :o)

Mam pred sebou Philips Brillinace 107P, su na nom dva pruzky; na bielej ploche velmi dobre viditelne. Zo zaciatku mi to pomerne vadilo, ale teraz (mam ho od augusta) mi je to v podstate jedno. Zvykol som si a vobec mi neprekazaju.