» Poradna » Ostatní

Monitory Hyundai

Máte někdo nějaké zkušenosti s monitory Hyundai? Chci si koupit nový 19" monitor a uvažuji i o monitorech Hyundai (konkrétně ImageQuest Q910, ImageQuest F910 a ImageQuest P910). Myslíte, že je to dobré rozhodnutí, nebo by jste mi poradili něco jiného (např. CTX EX950F)?

Odpovědi na otázku

Ja s nima mam zkusenosti kladne, nejsou spicka, ale pro domaci pouziti ( hry, filmy apod. ) jsou podle me dost dobre, maji sice obcas nejakou musku, ale za tu cenu .... Mimo jine to Qcko ma velmi zajimavy zvhled a rozmery, to stribrne provedeni je bozi.

Mám F790D a jsem spokojenej. Myslím si, že za ty peníze nic lepšího není. Qéčko jsem chtěl, ale tenkrát se dovážel jen Q770, ale já chtěl Q790. Tak jsem nakonec koupil eFko. Nevěděl jsem, že se dělají také Qéčka v 19". O P910 bych neuvažoval jelikož cenový rozdíl není velký a obrazovky DynaFlatX jsou dost dobrý. Takže Q nebo F 910.Všeobecně se ví, že Hyundaie trpí posunutím a roztažením obrazu do strany ve studeném stavu. Rovněž moare není nejsilnější stránkou. Jinak dobrý.

ZdravimUvazuju uplne o stejnym monitoru jako autor. Uz jsem prosvistel par testu a vsude se mluvi o moare. Bohuzel nevim co to je takze nevim jestli mi to bude vadit. Co to teda je?

moiré (vyslovuj: moare) - jedná se o interferenční proužky objevující se v určitých "harmonických" obrazcích (typicky v jednopixelové černobílé "šachovnicí", při pruhovaných vzorech apod.).

Diky ale tomu vubec nerozumim  Budu na tom provozovat DVD cumendu a hrat hry. Samozrejme taky pracovat (Excel databaze apod) ale tam predpokladam minimalni potize.Bude mit "spatne moire" nejaky zasadni vliv na kvalitu zobrazeni?

Jen doplním, že většinou se objevuje jako kmitající vlnovky či různé křivky. Vadit Vám to určitě nebude protože je to "vlastnost" všech CRT monitorů a u Hyudaiů to není zas tak zlé. Nechá se to i docela dobře doladit (Hyundaie mají servisní menu které se aktivuje podržením tlačítka MENU při zapnutí). Prostě když chcete najít chybičku, tak asi moire.

Diky za vysvetleni jsem zase o neco chytrejsi. Snad jeste dotaz-  jaky je rozdil mezi Q910 a F910 resp. ktery je lepsi?

Rozdil neni skoro zadny, oba maji prakticky shodne parametry, ale Qckova rada se lisi hlavne vzhledem a konstrukci, Qcko je sice 19" monitor, ale rozmerove se blizi spise 17", takze plnohodnotna 19ka zabere na stole mnohem mene mista a je prijemna i svym vzhledem.

Já kupuju uz jenom Hyundai monitory (teda jenom 17"), zadny problem, slusny obraz, dobra cena.

Mam F910 a maximalni spokojenost. 1024x768x100Hz, 1280x1024x85Hz, 1600x1200x85HzPokud se na nej divas hodne z boku (uhel blizici se 90) tak je trochu videt neplochost obrazovky, z cehoz plyne zkresleni v rozich.Jirka

V cem se lisi ta F910 a Q910? Jen designem?