» Poradna » Programy

Monitoring Wifi sítě něco jako WirelessNetView

Zdravím,používal jsem WirelessNetView (spustitelný v CZ) na monitoring Wifi sítí.Nyní, ale Defender hlásí nějaký čas, že program není OK z důvodu bezpečnosti - HackTool:Win32/Netpass.Doporučí někdo něco obdobného nejlépe spustitelný v CZ ?

Odpovědi na otázku

Ten program je hackovací nástroj. Co je špatného na tom, že to v něm defender detekoval? Prostě přidej výjimku a používej ho dál.

Zadny hackovaci nastroj to neni...

To varování bych nebral moc vážně, je detekován nějaký ovladač nebo programový kód na nestandardní zpracování výstupu z wifi-karty (netpass, síťový obchvat), který je potenciálně zneužitelný. V případě tohoto programu víme, že k odposlouchávání wifi-provozu má docházet (je to hlavní funkce tohoto programu).

Takých programov sú mraky. Ovšem v CZ je ich menej. Daj si do googla "wireless scanner".