Monitor

Po startu pc mi monitor najede, ale za chvíli se trochu ztmaví a pak se objeví černá obrazovka. Pokud monitor vypnu a zapnu opět se ukáže obraz, ale je už věšinou ztlumený jas a pak se objeví opět černá obrazovka. Už se mi to několikrát stalo. Pak mi někdo poradil tvrdý restart. Nějakou dobu to fungovalo, ale teď už to nezabírá. Poradí mi někdo? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Díval ses do Ovládací panely > Možnosti napájení, jak to tam máš všechno nastaveno?

Nekoukala jsem na to. Ono když to padá, tak se to ani nedá stihnout.

A s jiným monitorem to dělá také? Nevypadne podsvit?

S jiným monitorem to nemám možnost vyzkoušet. Ale dělá to na mě dojem, že právě vypadne podsvit.

Asi se vyzkoušení s jiným monitorem nevyhneš. Ten tvůj můžeš taky odnést ke kámošovi nebo do servisu (snad ho vyzkouší zdarma). Nejspíš je vadný (podsvit, trubice, zdroj).

To se ale špatně bez vyzkoušení jinde/jiného monitoru ověřuje. Zkuste poptat okolí, monitorů a PC je dnes všude po hromadách, něco k otestování se musí objevit. I kdybyste měla popadnout monitor a donést ho do nějakého PC servisu, kde by to ověřili obratem. Ale myslím, že najdete jednodušší cestu.

Tak místo klasického monitoru se dá použít i TV, pokud ještě nemá nějakou hooodně starou potvoru...

I když nefunguje podsvit, LCD monitoru zobrazuje. Aby byl obraz vidět, stačí na monitor pod vhodným úhlem posvítit třeba baterkou nebo mobilem.Podsvit jde nahradit, nebo z monitoru udělat projektor ale při dnešních cenách se to nevyplatí.

Co je to za monitor a jak je starý?Je možné otestovat monitor u jiného zařízení?

Taky mě napadlo, že to může být monitorem. Něco už pamatuje. Vyzkouším zde nabídnuté rady a všem moc děkuji za pomoc. Všem přeji hezký den.