Monitor

Zdravím všechny,mám takový laický dotaz,vyplatí se koupit tento monitor? Jde mi hlavně o to rozlišení, jaké jsouklady a zápory? Konkrétně se jedná o tento typ.http://www.czc.cz/philips-258b6qjeb-led-mon...

Odpovědi na otázku

Jak to máme vědět? Nejsme telepati. K čemu ten monitor budete používat? Podle toho se rozhodněte zda se vám to vyplatí.

To musíš vědět Ty, co se Ti vyplatí. Tady nejsi v ekonomickém fóru.Nesdělil jsi účel ani k čemu to připojíš.Pro filmy aj. multimediální účely výborně použitelný.Pro hry bys k tomu potřeboval min. high-end VGA > 10 000 Kč.K profi úpravě fotografií nepoužitelné: jedná se o IPS => nepřirozeně přesvícené barvy, nízký kontrast, neschopnost zobrazit černou.

Pokud díky monitoru vyděláš po jeho životnost minimálně o jeho cenu více než bez něj, tak se to vyplatí. Pokud ti na sebe sám nevydělá, nevyplatí se to ani trochu.

2560x1440 na 25" uhlopříčce - to bych u několika programů nepřečetl tabulky a ikony, jak by to bylo prťavé. Na práci to nebude, to by krční páteř pěkně trpěla.

To je problém jen u starých OS, u moderních si jednoduše nastavíš DPI.

nicméně některé aplikace to stále ignorují. Nevím, zda to jde nějak vynutit, ale kvůli tomuhle jsem svého času na jedné stanici s FHD monitorem a W7 musel používat 1600x900, aby se na tom dalo pracovat. Na druhé stanici s linuxem jsem měl na obdobném monitoru nastaveno FHD rozlišení a bylo to v pohodě...

QHD za mne tak na 27 palcové displeje a výš. Na 24/25 palců podle mne s přehledem stačí 1920x1080 nebo 1920x1200.

Normálny , drahý monitor na 25" veľkosť , ale má 178°sledovania ! A na čo , pre koho ? Pri rozlíšenie 2560x1080 na 25" monitore , kúpil si si lupu ? Mám niečo podobné 28" a niekedy ju potrebujem .

K těm lupám a problémům s očima. Dost záleží na zraku a vzdálenosti obrazovky. Osobně bych se toho nebál, protože nemám problém ani s 1920x1080 na 13,3" notebooku.Zda to platí i pro tebe, ale netuším. Pokud můžeš, jdi se na to někam podívat.