» Poradna » Ostatní

Monitor

Jaký  17" CRT monitor byste mi dopuručili. Cena by se měla pohybovat kolem 4000 Kč. DíkyP.S.Mělo by to být pro domácí multimediální využití.

Odpovědi na otázku

Ja by som ti odporučil LCD. Dá sa zohnať do 7tis. a má veľkú výhodu oproti CRT -  nevyžaruje žiadne škodlivé žiarenie, takže sa pri ňom nekazia oči!! Tiež na ňom nevidíš rozdiel medzi frekvenciami- 60Hz sa na ňom NIJAKO nelíši od 120Hz!!!Pre svoje zdravie očí si radšej priplať....

Na to se te nikdo neptal.

Cus, taky sem shanel monitor dokolem 4000 a v cernostribrny, takze sem koukal na Hyundai Q770 (4100,-), ale vratil sem ho, protoze se strasne deformoval obraz pri zmenach, tak mi rekli, ze si mam vzit NECa, ze je lepsi (4500,-) ale je to to samy. Naopak monitor SAMPO asi za 3500 je super.

Okoukni Samtron, Samsung SyncMaster, Targa - tyhle znacky se mi osvedcily (i z nizsich cenovych hladin)...

Docela v pohode je i LG 710B, znamýmu jsem ho kupoval v akci za 2800 Kc a obraz ma slusnej, u tehle levnejch monitoru se to ale kus od kusu lisi, takze doporucuju si ho vyzkouset. Jinak 17" bych nekupoval, vzal bych si radsi 19" treba od AOC 9G+ za cca 4700 Kč, sice nema obraz jako Eizo za 20 tisic, ale je vcelku za ty prachy slusnej, sam do nej koukam uz rok a spokojenost

Súhlasím. Mám LG 710BH  - bez problému.Charlie

ja mam uz leta aoc spectrum 7vlr+ a je to v poho.hlavne chtel aby splnoval normu tco03 nebo aspon tco99, ale aoc ti s klidem doporucim.

díky za rady. A kdybych zvýšil cenu do 5000 Kč, který byste doporučili nyní?

A ještě by mě zajímalo, je velký rozdíl když má monitor šířku pásma kolem 200Mhz a kolem 110-130Mhz. Vím, že čím víc tím líp, ale projeví se to vůbec s mojí graf. kartou. ( intergrovaná za zákl. desky VGA Riva TNT Vanta 16mb).