Monitor vs. grafická karta ?

Dobrý den, mám monitor EIZO FlexScan EV2436W, počítač se "systémovým" SSD diskem, systém Win 7 64-bit. Dříve mi po zapnutí počítače monitor "obraz" a systém naběhnul během chvilky, nyní se mi stává že při nabíhání systému se mi monitor zapne "modrá ledka" a po chvilce zobrazí Entering Power Saving Mode a až po chvíli se zobrazí obraz - přepne na modrou ledku. Dříve systém nabíhal a monitor ihned zobrazoval "nevypínal se" - video signal se ihned zobrazoval. Nevíte čím to ? (pomalé nabíhání systému, něco s grafickou kartou? něco s monitorem ?)Nic jsem neměnil, nic neinstaloval. Jen nedávno shodili elektriku/proud tak počítač se vypnul "nestandardně", ale tím to snad není ... diky za názor, radu.

Odpovědi na otázku

Vlez si do BIOSu a zkontroluj bootovací sekvenci, taky jestli si má jako první sáhnout na tu grafickou kartu, která v PC je. Pokud se snaží PC nabootovat napřed z DVD, pak po síti atd. může to spouštění zdržet. Dej na první místo disk.

Popsal jsi příčinu sám:"počítač se vypnul nestandardně"=> jakýkoliv hw v PC (od zdroje až po VGA) může být poškozený.Co s tím?1) Diagnostika sestavy v servisu (obvykle ~ 500 Kč).2) Výměna vadného hw.3) Zapojení PC a monitoru do UPS.

podotázka: může vypnutí elektriky a následně PC rozhodit BIOS ? nebo je to nesmysl ...

Těžko říct mně osobně za 20 let nikdy nic, ale znám lidi kterým vyhozeni pojistek odpálilo desky, grafiky, zdroje.... Dokonce i jinou elektroniku, třeba nedávno přišel známý o domácí kino...

Ahoj na monitoru vypni všechno kde je slovo ECOv Preferences si vypni ECO timer a Power indicator,Power save nech na ON,, teda pokud je EV2436W stejný jako EV2450-BKsi mohl koupit radši 2450 už ,,,a hoď bios do výchozí hodnoty, jestli máš OC tak až po tom si ho nastav ,,