Monitor se při vypnutí PC sám nevypne

Čau, mám starší TV monitor Phillips 23IT, který se mi přestal sám vypínat po vypnutí PC. Monitor po vypnutí PC vyhodí tabulku "no signal" a vzápětí další tabulku že se vypne, ale u u této tabulky se sekne a vypnutí nedokončí. Dálkové ovládání přestalo fungovat ve stejnou dobu, když mačkám tlačítka na ovladači, tak vidím jak dioda na monitoru problikává ale nic se neděje. Monitor je jinak v pořádku, barvy stále dobré a TV funguje taky bez problémů. Chtěl bych se zeptat zda by někdo nevěděl čím to je a zda by se to dalo nějak opravit, jestli to dělá nějaký studený spoj nebo by se musela přepájet nějaká součástka?http://www.cnews.cz/recenze/philips-231t-23-l...

Odpovědi na otázku

Kdysi, ještě za dřevních dob crt monitorů, jsem se setkal s tím, že zákazník si stěžoval, že monitor se chová divně. Zjistilo se, že monitor není vůbec odpojován od napájecího napětí a že stačilo čas od času monitor prostě na chvíli vytáhnout ze zásuvky.Není to také tvůj případ? Zkus na chvíli monitor odpojit od napájení (vytažením napájení, tlačítko na panelu nemusí stačit).

Tak jsem monitor odpojil přes noc ze zásuvky a nepomohlo to.

Takže máš smůlu, protože to není nějaká jednoznačná závada s jednoduchou identifikací a chce to servis (nebo jeho amatérskou náhradu v podobě zručného bastlíře).

VYPNUTÍ POČÍTAČE V POŘÁDKU,OBRAZOVKA ZHASNE,ALE PROBLIKÁVÁ TLAČÍTKO OBRAZOVKY.