» Poradna » Ostatní

Monitor s Dp-hdmi

Ahoj, prosím odborníky o radu. Mám monitor AOC a má je 1 displejport, a aktuálně nemám připojenou grafiku, potřeboval bych ho připojit do zakladovky která má pouze HDMI. Existuje takový konektor? Někde se docitam že je do pouze jednosměrný že to fungovat nebude. Ale nějaký kabely existují který by tam šli. Našel jsem kabel (DP malé HDMI male) přenesl by mi tento kabel obraz? Díky za rady

Odpovědi na otázku

Ano a ano.

Co je to přesně za monitor? To nemá jiný vstup?

HDMI výstup (PC, notebook) připojíš do DisplayPort vstupu (monitor) pouze pomocí drahého aktivního převodníku. Naopak to jde. Nejlepší je použít DisplayPort - DVI kabel. DVI vstup snad ten monitor má.

"... pouze pomocí drahého aktivního převodníku ... No jistě https://www.czc.cz/ednet-redukce-dp-hdmi-0-1... https://www.alza.cz/premiumcord-displayport-h...

... Zdrojem signálu musí být vždy DisplayPort konektor

V druhém odkazu je kabel HDMI <->DP. Má snad někdo pocit, že kabel je jednosměrný?

Tazatel to potřebuje opačně.