» Poradna » TV, audio a video

Monitor položený na stůl

Zdravím. Potřeboval bych poradit monitor který by se dal položit na stůl obrazovkou nahoru a připojit k mobilu nebo notebooku na projekci. Ideálně do 1500 korun. Už jsem se po něčem koukal ale nic použitelného jsem nenašel. Případné detaily kdyžtak doplním. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

A jak to má být velké? Za 1500,- toho moc nebude.

Můžu jít s cenou i na 2000 ale cca 30 cm na šířku by stačit mělo stačit kvalit obrazu taky nemusí být zrovna dvakrát dobrá.

Za tu cenu pořídíš leda tam obyčejný nejlevnější TN monitor s tragickým obrazem a pouze D-Sub ("VGA" konektorem):https://www.czc.cz/lg-19m38a-led-monitor-19/...

Když tomu nepřiděláš tu nohu, můžeš to položit na záda.

Hmm... Nevypadá špatně. Dala by se ta noha uříznout a monitor připojit k mobilu? Pardon že se tolik ptám, ale je to moje první koupě něčeho takového a nechci to pokazit.

Nohu řezat nemusíte, dá se odmontovat Jinak ten monitor má přípravu pro VESA držák - to jsou ty 4 díry pro šrouby na zadní straně - pomocí nich by se dal uchytit ke stolu. S propojením na mobil to bude horší. Tenhle konkrétní typ monitoru má jen VGA vstup, takže bez nějakého převodníku signálu se v tomto případě neobejdete.A pozor né všechny mobily umí zobrazovat externí videosignál.

Oprava - samozřejmě bylo myšleno že né všechny mobily umí posílat videosignál na externí zařízení

spíš bych řekl "většina telefonů to neumí".

Noha je obvykle zvlášť a při koupi monitoru se obvykle musí přidělat. Řezat se fakt nemusí.

Zrovna TN technologii bych uplne vyloucil, pravdepodobne se na to lidi nebudou koukat pod idealnim pozorovacim uhlem a to uz pak neni "ne zrovna dvakrát dobrá kvalita obrazu", to je "vubec nic nevidim" kvalita. To uz si tam muze koupit obyc zarovku a na ni dat sklo, bude to taky svitit a min zrat Osobne bych sel do nejakeho bazaroveho IPS. Pokud nebude mit konektor, tak redukci, ktera asi bude spis drazsi. Jaky vystup ma ten mobil?Posledni poznamka, pri vodorovnem polozeni je velke riziko poskozeni diaplaye, ktere na takove urceni nejsou delane. Takze mozna by stalo za to prekryt nejakym odolnym sklem na police/stoly nebo necim podobnym.

1. jaká má být úhlopříčka?2 lesklý / matný povrch 3. požadované vstupy / výstupy (např audio/repro)4. dotykový ?5. na ležato se dá dát prakticky jakýkoliv monitor co má VESA uchycení. prostě místo VESA držáku na zeď jej přišroubujete na stůl, případně ve stole vyříznete otvor a monitor s VESA držákem umístíte tak aby lícoval s deskou stolu. Žádná velká věda

1.Úhlopříčku moc určit nevím ale ideálně těch 30 cm na šířku.

2. Neznám rozdíl ale budu na to pokládat figurky s tím že přes to můžu hodit plastovou desku kdyby se to mělo poškrábat.

3. Vstup ideálně na USB C abych mohl použít mobil.

4. To bych asi nevystačil s cenou a stejně to není třeba.

5. Možnost přišroubovat ho úplně nemám ale můžu na to vyrobit podstavec a to by mělo stačit.

No už jsme se posunuli, ale obávám se že požadavek na USB-C vstup dosti zvyšuje pořizovací cenu. https://www.czc.cz/monitory/produkty

Aha. Bez toho USB port poždavku bych se do té ceny vešel?

A jak pak propojíte telefon s monitorem?Nebo jinak jaký konkrétně telefon chcete propojit? A musí to být telefon ?Nejdříve musíte vědět jaké možnosti připojení mají zařízení ke kterým chcete ten monitor připojovat a podle toho vybírat monitor který k nim půjde připojit.

Můžu tam napíchnout i notebook jak jsem psal na začátku což byla ta druhá možnost.

No a ten ntb má jaké grafické výstupy?Člověče z Vás to leze jak z chlupatý deky

Proto se radši ptám tady :D Má maximálně HDMI kabel a to je vše.

Výborně, takže si v nějakém e-shopu zafiltruju monitory s HDMI vstupem a dám seřadit od nejlevnějšího (pokud mi ostatní parametry jsou jedno) a vyjde mi např toto :https://www.czc.cz/monitory/produkty

Dobře děkuji. Vypadá to že se do té cenové relace přece jen nedostanu, ale i tak děkuji za rady. Aspoň už vím co hledat.

Co jsem tak pochopil, tak libovolný monitor či televizi, a k tomu Chromecast, a na Chromecast to budete streamovat z telefonu.Výhoda je, že to prostě funguje, je třeba wifi (a nejspíš funkční připojení k internetu), ale není třeba žádná redukce, a bude to fungovat prakticky s každým smartfounem.Nevýhoda je, že samotný Chromecast stojí asi 1000 Kč.

Svým způsobem se snažím tazatele navést k tomu aby přemýšlel o tom čeho vlastně chce dosáhnout a zda k cíli nevede jiná , cesta, ale že za 2k to asi nebude.

Už mnoho let umí TV bezdrátový přenos obrazu WiDi/Miracast, takže není potřeba Chromecast jako prostředník. Ale pro užitečné použití potřebuje něco s USB-C (páč jen ten je na mobilu, a to ještě ne na všech - často je DisplayPort over USB-C zakázaný). Protože bezdrátově bude mít lag.

Tazatel má lowcost budget, limitován na 2k, tam se nevejde asi s monitorem s USB-C natož WiDi/Miracastem

Ten Chromecast koukám stojí 9 stovek. To utratí půlku budgetu jen za prostředníka, který ani není u spousty TV potřeba. Za mě doporučuju sehnat starou TV s Miracastem. Nebo tuhle čínskou kopii Chromecastu (snad to nebude křáp; https://euro-markt.cz/products/bezdratovy-multi... ) a ještě levnější starou TV bez chytrých funkcí (ty jsou často za odvoz). USB-C není řešení, protože je moc nové, takže je to všechno drahé.

k mobilu připojíš externí monitor (přes HDMI) jedině tehdy, pokud je tvůj telefon jeden z mála, co má podporu MHL - moc jich není. Jinak bys musel dokoupit něco jako chromecast / ezcast a tam nevím, jak moc to funguje univerzálně.

Za tu cenu možná nějaký repas.Jinak záleží na dalších věcech, pokud to chceš občas a máš monitor, lze řešit i nějakou konstrukcí k tomu monitoru, jen aby ho to na tom stole správně drželo (nějaký box).Další možností může být nějaký miniprojektor s opět nějaký držák na něj - můžeš pak obraz promítat kamkoliv dolů na stůl, na zem nebo na zdi případně strop.Pak už stačí vyřešit jen propojení.