Monitor politý tekutinou

Dobrý den, naši milí kocouři se nám vymočili na monitor Samsung Syncmaster BX2331. Co se děje je to, že 1.nereagují tlačítka. 2. kontrolka po 5ti vteřinách problikne 3. Když se vypne počítač, vlevo nahoře se zobrazuje "test good". Ani jednu z těch tří věcí to samozřejmě předtím nedělalo.Takže otázka ---"tekutina v elektronickém zařízení".Dobré.....máme strach vypnout obrazovku, protože by jsme ji pravděpodobně nezapli...Jinak Happy New Year!

Odpovědi na otázku

No, nezapínat! A nechat vysušit. Popř. pokud to je možné, tak odšroubovat zadní kryt, aby to mohlo lépe proschnout.

První zásada: elektronika a voda se nesmí setkat = může vyskratovat. Takže vypnout a nechat vysušit (ani náhodou to nedávat na radiátor! jakože znám lidi jak suší věci tak jenom, aby tě todle nenapadlo!). CCA 1-2 dny poblíž tepla. Nebo rozebrat a vysušit.Pokud nenaběhne či budou problémi dál, tak koupit nový (doporučuju nějaký kvalitnější).

Vykastrovat kocoury a vyhodit monitor, fakt bych nechtěl to čuchat.

Kristova noho, vy byste se právě měli bát nechat to zapnuté!!! Takže okamžitě vypnout, rozdělat, vyčistit a vysušit.

Musíte si uvědomit naší situaci: Stalo se to, když byl monitor ON. Když teď monitor odpojím od energie, už ho nikdy nezapnu, když nereagují ty new age tlačítka(dotykový ). Tááákže nechat co nejdýl to jde nechat zaplej a pak goodbye....

Teď si řeknite.. Třeba bude běžet rok... ale mezitím prožere celkem dost energie... :) Jinak je to v jednom směru i hazard.

vaše situace je na servis. Jakýkoliv pocik, je horší než langoš na displeji.

https://www.google.cz/searchPak se kocour otočí a na monitor vymočí , mimo záběr , převzato z youtube

Ne, vy si musíte uvědomit vaši situaci: kočičí moč je kyselá (cca pH 4), takže do monitoru nateklo něco mezi octem a levným krabicovým vínem. Mimo zápachu jsou následky celkem odhadnutelné, jak píše dole AI.

Sorry, ale to je pitomost maximální, nechávat vědomě běžet zařízení napájené 230V, do kterého natekla tekutina. Rada je jediná, vypnout, vyčistit, vysušit. Potom může normálně dál fungovat a půjde normálně zapnout. Pokud se ti tato rada nelíbí, tak nevím, prč se tady vlastně ptáš. Nikdo ti nebude doporučovat zkoušet takový monitor nechávat zapnutý bez servianího zásahu.

V podstate môžete byť rád , že ste nemali pečeného kocúra na večeru .....alebo nevyhoreli od horiaceho kocúra.

Moč je slušná kyselina, takže do elektroniky fakt krása, zvláště když je zapnutá. Podle mne bude monitor na odpis.

No, zas funguje jak má... Divný. Škoda, že už jsem utopil kocoury. Ale jinak díky.

dej vědět až pojd kocouří moč bývá agresivní, sousedův když dělal značky pro naši kočku, mi zničil čtyři tůjky.

Rady "pouze vysušit" jsou na houby. Ten monitor bylo nutné okamžitě odpojit, rozmontovat, desku (desky) důkladně vypláchnout nejprve v teplé vodě, odplavit moč a pak ideálně ještě důkladná lázeň v technickém lihu nebo izpropylalkoholu. A pak nechat důkladně vysušit v teple. Že to nesmí na topení je taktéž kec, ale nesmí to přímo na topení. Když pod to položíš třeba ručník nebo hadru, bude to Ok. Ale taky záleží jak tvé topení hicuje, je fakt že některá jsou rozehřátá dost. Tak třeba ručník 2 nebo 3x přeložit...

Nicméně jak tu už někdo psal. Moč je slušná kyselina, pokdu jste výše uvedené kroky neudělali ihned, tak ten monitor bude s největší pravděpodobností na odpis.

A utopit kvůli tomu incidentu kocoury je zvěrstvo. Navíc ani nevíte který to udělal, jestli to udělaji oba nebo kolik jich máte. Že by stáli v řadě a schválně ten monitor ochcali? Ano, nějaký rozumý trest...Ok. Ale ne je utopit.

BOŽE dělám si srandu ne? Proč bych si pořizoval kočky kdybych je chodil topit?

Když není ten dotaz vtip - proč dáváš monitor na kočičí záchod?