Monitor nokia 446Xpro - potřebuje stínítko?

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat zda monitor NOKIA 446Xpro potřebuje stínítko, nebo jestli je to už novější CRT a stínítko má zabudované.

A zda sem to stínítko nemohl nějak poškodit. protože když na ten monitor koukám za chvilku mě z toho začne divně bolet hlava.Předtím sem ho měl a nic mě to nedělalo.

Dík

Odpovědi na otázku

Myslím jako stínítko externí(které se dá sundávat)

Pokiaľ sa "tienítkom" chápe filter (ten jemne tmavý/priesvitný panel, čo sa dával pred obrazovku), tak odpoveď je nie, netreba. Obrazovka už má antireflexnú a antistatickú vrstu (pozor! Agresívne čistiace prostriedky túto vrstvu dokážu slušne poškodiť/zničiť...treba umývať mydlovou vodou...takým Domestosom to môže byť "fatálne" čistenie obrazovky.

Bolia oči...? Hm... ...treba skontrolovať obnovovaciu frekvenciu a nastaviť minimálne na 85 Hz.

No oči ani ne ale spíš hlava. Frekvenci mám nastavenou na 120Hz.

Jo a dá se to nějak poznat jestli je ten filtr poškozený? A když je filtr poškozený vadí to očím nebo něčemu jinému?

Díky

Kdyby to bylo poškozené bylo by to nějak poznat?

Ak ta boli hlava vzadu tak mas zle nastaveny vysku monitora alebo travis prilis dlhy cas pred pc bez oddychu. Tiez ta moze hlava boliet od unavenych oci.
Ak to byvaju caste a silne bolesti urcite by som to konzultoval s lekarom.
Inak co sa tyka monitorov tak od roku 1999 mavaju oznacenie TOC99 a vyssie co znamena ze splnaju bezpecnostne normy tykajuce sa vyzarovania.(maju filtre)

má to TCO 95 ale filtr má.

Ale nevím jak se pozná jestli je ten filtr poškozený. nevíte někdo jak?

Nevíte jak se pozná že je ten filt poškozený?