» Poradna » TV, audio a video

Monitor nenahodí plochu PC, pomůže až odpojení ze sítě. Příčina?

Zdravím, mám LCD monitor ASUS VG248QE, který je napojený přes DisplayPort do PC, no.. ale poslední dobou se mi děje, že zapnu PC a monitor se automaticky zapíná zasláním signálu od PC a nahodí plochu, jenomže někdy se mi stane, že se monitor rozvítí a hodí to "no signal" můžu vypínat a zapínat monitor do aleluja ale furt žádný signál, pomůže jen když monitor vytáhnu ze zásuvky, počkám tak minutu, pak zase zapnu PC a normálně se nahodí plocha, ze začátku se to stalo tak jednou za měsíc, ale ted je to čím dál více . Nevíte čím to může být? Je to náznak že odchází monitor? Nebo je to možná příčina i na PC? Budu rád za veškeré rady

Odpovědi na otázku

to je jednoduche. Daj tam iny monitor, a ked ten pojde OK, tak asus vymen za novy.

... nechci strašit, mě takhle nedávno odešel monitor. Dělal něco podobného a jednoho dne nepomohlo nic, tak jsem si udělal radost a koupil nový.

Jak je ten monitor starý? Je v záruce? Takhle se chovají starší monitory kde odchází kondenzátory ve zdroji monitoru. Každopádně je třeba to vyzkoušet s jiným monitorem. A vyloučit příčinu na straně PC.

Tak toho jsem se bál, nedávno mi odešla televize a teď by mi odešel ještě monitor... No je necelý tři roky starý, bohužel po záruce no, se celkem divím, že za necelý tři roky by začal blbnout, stál mě jako nový celkem dost... Jinak jiný monitor u sebe nemám a navíc to nedělá při každým zapnutí, takže bych to nemohl stejnak hned vyloučit

mas tu telku... kupil si novu telku, ked sa stara pokazila, ci?

Tak pokud by to bylo kondíkama tak to je otázkou pár desetikorun a času na rozebrání a přepájení.

A jak zjistit, které jsou špatné? Určitě tam nebudou jenom dva si myslím

Kdysi jsem to dělal na nějakém Samsungu, kde byly nafouklé a vyteklé 4 elyty, šlo to normálně vidět: http://www.hd.cz/rady/ukazka-vadnych-elekt... Po jejich výměně za kvalitnější jel monitor ještě dalších několik let než šel do zaslouženého nebe.

Ak vieš pájkovať, je to na pár minút. Zlé spoznáš na 1. pohľad (viď odkaz).

Je veľká pravdepodobnosť, že je to kondenzátormi. X krát sa mi to stalo a vždy to vyriešila ich výmena.

Ano domá mám pájku a vyměnit kondíky by nebyl problém, jen se bojím že jak se budu dostávat do monitoru, tak abych něco nezníčil

Youtube nefunguje? Každý LCD je iný, tak si nájdi disasembly toho Tvojho a nič nezničíš.

Jednoducha odpoved: Ked na to nemas, tak poziadaj kamarata znaleho, alebo servis (ale napred si prever cenu).

Ano mám no, to bych ji ale musel odmontovat ze zdi

Zkusil bych jiny kabel.

Monitor nahadzuje plochu??? To mi je novinka 😁

Tak jsem koukal na YT a je tam dost videí se stejným monitorem a stejným problémem, tak možná na to tenhle model trpí a všichni úplně stejné řešení, vytáhnutí ze zásuvky...