Monitor na rtg

čaute, chěl bych si nechat poradit, hledám monitor, na kterém se budou sledovat převážně rentgenové snímky, tudíž bílá a černá barva, asi by měl mít lepší pozorovací úhly, lepší asi širokoúhlý, ale problém je, že to potřebuju tak asi za 5-6 tis. Je možné v této kategorii vybrat slušný lcd?

Odpovědi na otázku

ten vypadá opravdu dobře, děkuju za rychlou reakci

prominte - ale pokud jste lekar, asi tusite, jak dulezita je u rtg snimku kvalita. s beznym monitorem fakt nepochodite - proc myslite, ze se delaji monitory >primo< pro lekarske ucely? snad na zobrazovani tepu?

Lepší pozorovací úhly a černá a bílá barva? Takže zjevně nejsi rentgenolog, ani lékař.
Jak píše "nocturne.op.15", rtg snímky se obvykle prohlížejí na (právě pro tyto účely) vyráběných negatoskopech. Umožňují pracovat s D 3.75 až 4.7 při nekmitavém světle, s plynulou regulací intenzity, s barevnou teplotou zvyšují ostrost snímku. Cena je ovšem trochu výš.

Já opravdu nejsem doktor, každopádně to pro doktory je (zubař), tam se rentgeny nedělají tak často, v téhle problematice se nevyznám, rád si nechám poradit, ale určitě ne s monitorem za 20000,- nebo za 100000 nějaký super profi. Děkuji za informace.

Přímo od firmy, která přijde instalovat software a propojovat rtg s PC jsem se dozvěděl, že mám koupit lepší monitor s dobrými pozorovacími úhly, nic více nevím. Proto omluvte moji neznalost, ale ten profi monitor je pro mě zbytečný. Jak říkám rentgenuje se tam párkrát do týdne, možná někdy ani to ne.

jsi nebezpecny silenec. uz vidim, jak budes omlouvat doktora, kterej ti diky mizernymu RTG neco zmrvi, ze roentgenuje jen jednou za cas a proto si na to neporidil vhodny zobrazovadlo. dokud nezacnes pouzivat mozek, jdi prosim delat neco min nebezpecnyho nez delat dodavky pro zdravotnictvi (nebo co to delas)

ROFL.

Byl jsi vubec nekdy u zubare? Retgenoval ten nekdy vubec?

Evidentne ne...

Jděte si honit ega někde jinde, čekal jsem že tady narazím na takové, kteří umí jen kritizovat a poradí kulové. Jak se můžete dočíst výše, píšu, že v tomto odvětví se moc nepohybuju a že o tom nevím zhola nic, je to těžké pochopit? Tak musíte moje poznámky brát jako od někoho, kdo prostě neví. Vy evidentně nevíte taky nic, jelikož z vašich příspěvků jsem se nedočetl zhola nic.

A teď jedna otázka od neznalého, TAK TO BERTE S REZERVOU...nedokážu pochopit ten rozdíl, když se na rentgen podívám na super monitoru od nějakého průměrného, chcete říct, že ten průměrný ten rentgen zmrší tak, že to bude absolutně nepoužitelné pro diagnózu? Průměrný není samozřejmě ten nejhorší lowend šunt.

"Takže zjevně nejsi rentgenolog, ani lékař."

To nikde nepise.

Nejsem ani lékař a ani nepracuji s rtg, ber mě jako absolutního lajka.

Jistě, že ne. Taky bylo jen konstatování, že se ptá na něco, o čem má jen mlhavé představy, ostatně sám uvádí později "v tomto odvětví se moc nepohybuju a že o tom nevím zhola nic".

Když bych se měl spokojit s LOWENDEM pak bych zvolil NEC EA191M
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp...

Ale pokud potřebujete kvalitu pak bych volil NEC 2490WUXI2
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp...

Srovnával jsem mnoho modelů a značek, mnohé měl vedle sebe a srovnával stejné barvy apod. NEC je ve vyšší třídě bez konkurence. Černá je díky použité technologii opravdu černá, segmentové podsvícení, věrné barvy, rychlá (a hlavně skutečná) odezva.

Můj první NEC z roku 2003 jede pořád bez problémů (36h týdně provozu) a od té doby preferuji jen NEC - čekám kdy už umře podsvětlení nebo měnič ale pořád se drží.

S NECama nemám žádné zkušenosti, zukusím omrknout, pokud najdu někde v prodejně.

Zdravim, my jsme misto CRT originalu od vyrobce nasadili LCD LG M197WD. Z RTG leze kompozitni vystup, takze jsme potrebovali neco s videovstupem. Bezproblemovy provoz, stoji 1/20 ceny originalu.
Pouzivame na prumyslovy RTG

1. Nesmi to byt TN ani TN+LED.
2. Musi to tedy byt PVA nebo IPS.
3. Nevime nic o pozadavcich na vstup, tudiz ciste pro propojeni s PC by mel mit DVI.
4. Bez pozadavku na rozmery tezko radit konkretni typ. Nicmene vzhledem k ucelu mam (laicky) dojem, ze klasicka 19" bohate staci. Pokud by zakaznik touzil po sirokouhlem panelu, pak rozumnym minimem je 22", urcite ne min! (Bohuzel kvalitni klasicke 19" uz v nabidkach eshopu asi vymrely.)

Priklady:
http://www.alza.cz/21-5-hp-zr22w-d162756.htm...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...

No a když už se tu hovoří kdo byl u zubaře a kdo ne a podobně...ony ty monitory dnes bývají i součástí zubařekého křesla, na otočném kloubu nad křeslem a zubař se může průběžně na RTG snímek dívat. K tomu "malý" rentgen jen pro jeden zub (do huby vám strčí "cosi"), nebo "velký" RTG na celou hubu. Jeden monitor může být na pracovním stole, druhý součástí toho křesla, dvě-tři ordinace, zasíťované...ale to není otázka pár tisíc korun.
A rentgenovat jen občas? Co je to za zubaře? Můj zubař rentgenuje snad pořát. Třeba při čištění kanálků, vkládání "čepů" nebo co za plastové tyčinky do toho strká, při následné impantaci náhrady...několik RTG i pro jednoho pacienta během pár dní. A při pravidelné návštěvě opět preventivní RTG. Násobeno počtem pacientů je jeho RTG rozhodně dost vytížený. A při každé návštěvě pacienta si lékař alespoň zobrazí starší záznam, když už nerentgenuje nový.

Vetsina zubaru rentgenuje jen tehdy, pokud to ma smysl z odborneho hlediska.
Pokud je frekvence rtg dana komercnimi duvody, asi bych si rozmyslel, jestli chci delat chodici Cernobyl, aby muj zubar mel o neco driv novy mercedes.

RTG jednou za půl roku až rok neuškodí a rozhodně odhalí víc, než pouhý pohled (a za půl roku se toho se zubama může stát dost). A pokud si pomocí RTG kontroluje třeba to vložení těch čepů do kanálků či co to je, to je myslím taky v pořádku. Nejsem lékař, ale myslím si, že u některých zákroků ty dva tři RTG během léčby jsou přínosné. Jinak jsem myslel tohle všechno krát počet pacientů a logicky mi vychází, že RTG nebude použitý jen občas sem tam aby se neřeklo. A k tomu zobrazení stařích záznamů přu KAŽDÉ návštěvě, pokud zrovna není nutný nový rentgen...

Aha. Podle predchoziho prispevku jsem se obaval uplne jine frekvence...
Jinak zcela souhlasim.

Myslím, že jsem se někde upsal na pár rtg týdně, to mělo být samozřejmě denně, každopádně ten otočný monitor u křesla jsem ještě neviděl, ale těch přístrojů co se teď dělá pro doktory je tolik. Mimochodem je doktor od doktora, některý rentgenuje už z principu, jestli tam něco enní, někdo až pokud je to opravdu třeba.

http://www.aura-group.cz/rtg-pristroje-monitory.htm...

Připravte si desítky tisíc. Za 5,6 ani 10 tisíc na tyto účely monitor nekoupíte.

Uz ze zadani vyplyva, ze presne takove monitory v tomto pripade nejsou potreba.