Monitor na hry

Shanim jako darek pro syna monitor na hry k PC, 24 palcu. Kdyz byste si museli vybrat, tak radeji s panelem TN a odezvou 1ms, nebo radeji IPS s odezvou 4ms?Dik predem za jakoukoli zkusenost/ radu

Odpovědi na otázku

Ahoj pro syna kup tohle,,,24'' velikost,,, IPS a jedině IPS,,, odezvu neřeš, vždy to bude cena/výkon...je jasný že monitor za 20 tisíc bude lepší než za 5 tisíc ale to ti nemusím říkat,,takže drž se rozpočtu,, Značek jako BenQ, Dell,Eizo,,, IPS,24'' a aby měl DisplayPort, HDMI, nebo DVI,ale nejlepší je se držet Displayportu,, PS: kupuj monitor někde kde ti nebudou dělat problém s vrácením do 14 dnů,, IPS mají takový problém říká se tomu IPS glow,, prosvítaní rohu,Na černé barvě prostě budeš vidět více jasu,, ale je to kus od kusu,takže buď koupíš a hned na po prví bude v pohodě a někdy se trefíš až na další pokus, to nikdo neví, ale obchodnicí s tím nemají problém, Alza,CZC, Mironet ale jak to mají další netuším...

Dekuji za reakci. Koukal jsem dnes na monitory na prodejne a kvalitou obrazu prevysoval vsechny vystavene 24 palcove Samsung S24F350. Ma panel PLS. Jedine, co mne na nem zarazi je, ze ma mit funkci Freesync- kter aje vyuzitelna jen s grafikou AMD a tenhle bude pripojeny k PC s Nvidii. Je to nejaky problem, kdyz ta funkce bude nefunkcni?

Ne, to je OK. Proste se ta funkce nepouzije.Pro karty od nV existuje obdobna funkce - G-Sync.

A nemate jeste nejaky jiny tip na dobry monitor IPS za rozumnou cenu? Tak cca do 3600?