Monitor k PC

Ahoj,Vybírám monitor ke svému PC s grafickou kartu 1060 6gb. Monitor bude všestranný (hry, film, práce).Podmínky:-min. 25 uhlopříčka-strop 4,5k-75mhzZatím jsem vybral dva, pokud někdo najde jiný, lepší, klidně pošlete:1. https://www.czc.cz/acer-kg271bmiix-gaming-le... 2. https://www.czc.cz/samsung-c27f390f-led-moni...

Odpovědi na otázku

Ten Acer je TN sracka. Odpadni monitory s touhle technologii z vyberu uplne vyradte.Ohledne uhlopricky a rozliseni: Uz jste se byl na 27" monitor s FHD rozlisenim nekde podivat? Dost lidem to rozliseni na tak velky monitor prijde byt neprijatelne nizke. Nejdriv si to prakticky otestujte. Jinak prohnuty panel muze byt uz pri tehle uhlopricce slusnym prinosem (jakkoli jiste neni nutny, je to fajn vec).Pokud ma to "75mhz" znamenat "75MHz", pak je to nesmysl. Asi jste myslel monitor s obnovovaci frekvenci 75Hz, ale to je uplna zbytecnost. 100Hz nebo 120Hz uz by bylo neco jineho, ale vzhledem ke slabe GK by ten monitor musel mit Gsync, aby to v drtive vetsine her melo nejaky smysl..

Gsync netřeba, adaptivní synchronizaci to zvládne i s levným monitorem co má display port a píše se na něm free sync, tedy pokud ten freesync běží přes DP.Osobně FHD na 27" zvládám velice dobře. Na 32" už by to bylo málo.

No ona to u spousty panelu proste nezvladne. Neni tezke si to prakticky overit. Proto je lepsi tohle reseni nikomu neradit, dokud neni u konkretniho panelu prakticky vyzkousene. A to je duvod, proc to typicky nedelam a odkazuju na poradne reseni s Gsync.

panel TN vs VA, tady není co řešit, prostě jednoznačně Samsung.

Momentálně mám toto: https://www.czc.cz/viewsonic-vx2457mhd-led-m... Ale rád si nechám poradit, chci přejít na větší prostě.

Přecházet z 24" TN monitoru s FHD rozlišením na 27" TN monitor s FHD rozlišením nemá smysl.To si radši ty peníze chvíli pošetři, přidej k nim něco navíc (cca 3000,-) a kup si 27" WQHD IPS monitor.