Monitor k NB

Zdravím všetkých,
chcel by som si kúpiť externý monitor k notebooku, v parametroch sa ale nijako extra nevyznám. Pozeral som aj nejaké recenzie na internete atď, ale neviem, ktorý vybrať. Moja cenová hranica je max. 280-300€ s DPH. Čítal som o dobrých pozorvacích uhloch pri technológii IPS, neviem nakoľko je to pravda a čo sa do budúcna oplatí. Čo ale určite chcem je, aby mal monitor HDMI (najideálnejšie), v prípadne ak by to nešlo, riešil by som to nejakou redukciou, ak by sa inak nedalo.

Z tých IPS som si aj nejake tipy našiel:

Philips 227E3QPH
AOC i2353Fh
ASUS ML239H
HP ZR2240W
AOC i2352Vh
Philips 227E3QPHSU

Ktorý si z nich mám vybrať? Alebo nejaký iný?
Zvažoval som aj kúpu 3D TV v tejto cenovej hladine, len neviem ako je to s pozorovacími uhlami a 3D s IPS som nenašiel.

Poraďte mi aký by bol teda najlepší monitor 2D, prípadne aj 3D, nikdy neviem kedy sa mi to zíde do budúcna. Využitie by bolo klasické - multimédiá, kancelárska práca, možno aj nejaké to hranie hier. Chcem dobrý monitor do budúcna a preto je toto rozhodnutie a výber dôležité, nakoľko neplánujem meniť monitor každú chvíľu. Za všetky rady a tipy vopred ďakujem

A existuje aj 3D s IPS? Alebo som to prehliadol?
Čo sa týka uhlopriečky, chcel som cca 22-26" (ale moje minimum je 21,5" a maximum 27" ktoré by bolo ešte pre mňa akceptovateľné.)

Viem, že sa dajú tomu vytknúť veci, alebo čo sa týka tých tipov, sú OK? A ktorý? Či mám sa rozhodnúť podľa designu? A tá odozva ak je vyššia, v čom je to horšie? A ten kontrast?

A existuje aj 3D s IPS? Alebo som to prehliadol?
Čo sa týka uhlopriečky, chcel som cca 22-26" (ale moje minimum je 21,5" a maximum 27" ktoré by bolo ešte pre mňa akceptovateľné.)

Viem, že sa dajú tomu vytknúť veci, alebo čo sa týka tých tipov, sú OK? A ktorý? Či mám sa rozhodnúť podľa designu? A tá odozva ak je vyššia, v čom je to horšie? A ten kontrast?

Odpovědi na otázku

Pekny vecer poprajem, pan Euro (P.S. Euro krachuje, ale nikomu to nehovor).

Ked cakas, ze Ti poviem ktory monitor z ponuky vybrat, tak Ta sklamem.
Skor moje rady budu na ochranu Tvojich investicii. Rozsah Tvojich poziadaviek je tak siroky, ze neviem kde zacat. Snad od zroja.
Zdroj signalu do monitora je Tvoj notebook (nemenovany na Tvoju skodu).
Pises: "chcel som cca 22-26" . 26" monitory v ponuke takmer nenajdes. 27" -micky maju rozlisenie "2560 × 1440" , ale to Tvoja grafika musi zvladat. Takych notebookov je naozaj malo a ked chces "dualview" (obrazok na NT + monitor), tak mas sance viac nez male.
Myslim, ze uz tu pri vybere hodne klesnes.

Druha vec je technologia LCD : "o dobrých pozorvacích uhloch pri technológii IPS" (mimochodom pri praci na pocitaci sedim sam a kolmo k monitoru, pri TV v domacnosti je to velmi dolezity fakt).
Nastudoval si pozitiva a nie aj negativa, keby bola jedna technologia LCD ta bezchybna, asi by ine ani neboli.

Viac si najdes lahko, napr.:
http://extrahardware.cnews.cz/test-17-lcd-monitoru-nove... ...
Preto len strohy popis:
TN technologia :
Plusy: rychla odozva, vhodna pre akcnych hracov, v TV na sport. Lacne panely - kancelaria, bezny uzivatel.
Minusy: len 6-bitove farby, velmi zle pozorovacie uhly, nevhodne na grafiku, upravu videa.
IPS technologia:
Plusy: 8-bitove farby, vhodne na retus a upravu foto, videa. IPS (zo svojimi modifikaciami) sa hodne zlepsila a stiera problem s odozvou, predsa len v akcnych hrach a sporte tento problem je.
Minusy: v pohlade z uhla ciena prechadza do fialoveho oddtiena ( pre profi garfika sediaceho pri monitore zacina byt problem LEN na velkom monitre (27") ked vlastne pozera "z uhla".
PVA technologia :
Plusy: 8-bitove farby, vhodne na retus a upravu foto, videa. Teda pobobne kvality ako IPS. len ine neduhy.
Minusy: v pohlade z uhla je ciena krasna cierna, ale v pohlade kolmo sa sede oddtiene zlievaju a rozlisenie v tmavych oddtienoch je nizsie.

V inych forach, ked sa radi Ukázat celý příspěvek

já sám bych ti doporučil tento LG Flatron IPS235P (http://www.alza.cz/23-lg-ips235p-bn-d310719.... ... - 4100kč)

Sám jsem si tento monitor nyní koupil. Zatím jediný nedostatek je absence USB hubu - ale to se dá velmi snadno napravit samostatným usb hubem na stole. Jinak má díky funkci pivot perfektně nastavitelný stojan, což využiješ i bez samotného přetáčení monitoru - stojany pro pivot mají takřka vždy výbornou výškovou i naklápěcí stavitelnost.

Černá na monitoru je, řekl bych, velmi dobrá. Podaní barev celkově je na velmi dobré úrovni. Výhodou jsou i tři vstupy: VGA, DVI, HDMI.
(V recenzích na alze si někdo stěžuje na pískání monitoru a na jiné neduhy - nic z toho ani po velmi pečlivém přezkoumání nemohu potvrdit.)
Jdi do toho!

(V alze je v balení VGA i DVI kabel (HDMI musíš dokoupit) - alza sama DVI kabel "zatajila" )

Pozorovací úhly jsou naozaj fajn.
Podle mě je lepší než monitor s TV - připojíš k tomu přes HDMI settobox (nebo jiné multimediální zařízení) a přehraješ na tom i video/hudbu z flešky nebo hdd v moderních formátech i bez počítače. Repráky sice nejsou na monitoru, ale při použití HDMI můžeš na monitor připojit repro/sluchadla na 3,5 jack. Výhoda oproti monitoru s TV je, že celej monitor koupit novej kvůli novým standardům formátů je mnohem dražší než vyměnit jen tu malou multimediální krabičku na konci HDMI kabelu