» Poradna » Ostatní

Monitor jede jen na 60 Hz ?

Koupil jsem starší 17" monitor Siemens Nixdorf MCM 1702, a přesto, že by měl zvládat 1024x768/85Hz a v ovládacích panelech to mám nastavený, tak se mi zdá, že jede pořád na 60Hz, at nastavím, co chci. Ten obraz prostě není ono, byl jsem zvyklej na 85 Hz a ted se  mi zdá, že to bliká, a bolí mě oči. Je to možný?Kde je chyba?   Určitě v monitoru, nebo grafika (ATI  8500 LE 64 MB DDR)?OSD menu na obrazovce to nemá, takže si tu frekvenci nemám jak ověřit.

Odpovědi na otázku

Je dost možný že monitor a grafika si ,,nesedej´´  Zkus provizorně nějakou jinou grafiku a tim wodskoušíš monitor....Myslim že monitorem to nebude

Tak to zkus změnit :) Plocha pravým tlač.>vlastnosti>nastavení>upřestnit>monitor :)

Zrejme je neco spatne nastaveneho, zkus nastavit misto PNP monitoru, primo typ monitoru a v obrazovce-vlastnosti - adapter nastavit OF 85 Hz, popripade zkusit program HZ Tool, popripade zkusit pro Radeona drivery OMEGA.

kdyby nesel nainstalovat standardni monitor, tak mu vnutte jakykoliv lepsi nebo jiny a tam nastavte frekvenci na 85 Hz, nemusite se bat, monitor by mel mit DPMS, takze nejde softwarove znicit :o)

Stáhni si ovladač na monitor - MONITOR5.INF :http://www.fsc-pc.de/support/softwareassist_e.asp

Všem díky za tipy.  Nakonec pomohly ty drivery omega.  Může mi někdo vysvětlit, jak to, že nejnovější drivery od ATI jsou na nic?