» Poradna » TV, audio a video

Monitor do 4000kč

Zdarec, hledám náhradu za můj monitor. Teď mám tenhle (starej cca 7 let): https://www.czc.cz/lg-flatron-23md53d-led-mo... Vyhovuje ale je lesklej a do okna mi většinu dne pere slunce takže se skoro nedá používat. Požadavky jsou:-23+"-matný-hdmi vstup a ideálně i vga, ale to není podmínka-použitelný reproduktory, aspoň na úrovni toho LG-celkově prostě srovnatelnej nebo lepší než LG-a cena do těch 4kPoužití bude na obyčejnou práci (škola atd) a taky nějaký hry jako gta 5, csgo (a taky tmavý hororovky takže by to chtělo dobrej kontrast ).Zatím koukám po https://www.czc.cz/msi-pro-mp242-led-monitor... , jinak mě nic moc nezaujalo. Nebo by měl někdo jiný tip? Jak říkám, ten LG co se vyráběl pomalu před 10 lety a vyhovuje takže nepotřebuju nic moc high end. Dík za rady

Odpovědi na otázku

jojo za ty prachy to asi zobrazovat bude, proc to resis? 4k....

Pokud ti nevadí, že není výškově nastavitelný, repro nebude rovněž žádná "hitparáda" (jako u všech). Neurazí, ale ani nenadchne.

Jen k zamyšlení:Nechceš raději trochu přidat na financích a pořídit něco, co bude opravdu v nějakém ohledu lepší? Utrácet 4000Kč za něco, co je prakticky stejné, jako máš, jen s matným panelem, mi nepřijde rozumné.Proč nepřihodit cca 1000Kč až 2000Kč a koupit si třeba 144Hz monitor? Na CS-GO to jistě bude výhoda. Případně tě více zajímá kvalita obrazu a velikost úhlopříčky a tak zabrousíš do nějakých 27" 1440p monitorů. Ano, píšeš, že nepotřebuješ highend, ale tohle je dneska nižší standard. To není nic extra super. Jen to prostě není vysloveně úplný nejzákladnější základ všech základů, na který míříš. Teď vystřelím od boku třeba:144Hz 1080phttps://www.alza.cz/gaming/24-aoc-24g2u-bk-d5... nebo 1440p 27"https://www.alza.cz/27-aoc-q27p1-d6298141.htmMonitor se nekupuje na rok, většinou vydrží několik let. Často přežije i několik upgradů PC, tak proč zase kupovat jen ten nejzákladnější základ? Zvláště, když už ho doma vlastně máš.Co máš za PC? K čemu ten monitor připojuješ? Jakou má PC grafiku? Neříkej mi, že máš ještě grafiku s výstupem VGA. Na takových si dneska moc nezahraješ, byť je pravda, že GTA lze rozběhnout i na hodně starém HW.

Moc se mi nechce ale asi to stojí za zvážení. Jen mi to přijde zbytečný když to co mám je úplně v pohodě. Nepozoruju že by mi 60Hz při hraní nějak vadilo (to že jsem lama je už věc druhá ). Co třeba tohle? https://www.czc.cz/samsung-t65f-led-monitor-... Jinak PC nemám, připojuju to k ideapadu 5 pro s gtx 1650 přes tohle: https://www.czc.cz/baseus-multi-functional-h... Vga jen protože bych k tomu chtěl někdy připojit i starej thinkpad t520, ale ten možná bude mít DP.

Ten Samusng má pořád minimální kontrast a jas…Ale když používáš ten tablet, mimochodem je to PC, přes USB-C, tak proč nejdeš po monitoru s USB-C připojením, hubem a power delivery, ten baseus hub nebudeš potřebovat https://www.alza.cz/24-philips-243b9h-d673303... tohle je parametrově stejné ale připojíš to jedním kabelem…Kdybych sám vybíral monitor a chtěl větší kontrast, zároveň měl díky práci “na slunci” a odleskům mít větší jas, a používal bych ho s USB-C zařízením, tak bych šel do něčeho takového: https://www.alza.cz/32-philips-328p6vubreb-d5... samozřejmě když by to mělo být něco levnějšího, kdybych neřešil cenu, tak bych koukal třeba po: https://www.alza.cz/32-lg-ergo-32un880-b-d630... ale tady je až moc velký příplatek za stojan, který umožˇňije spoustu polohování - já používám vlastní vesa. Je ale velice populární “productivity” monitor. Má ale nižší kontranst, protože IPS, a i nižší jas. jen 350nits.

Jedním kabelem to připojím tak jako tak, mám v tom hubu i myš klývesnici a mikrofon. A čtečku SD karet takže ho stejně potřebovat budu. Druhou část odpovědi sis mohl odpustit, ty monitory jsou 10-13k nad částkou kterou jsem psal.

Jedním kabelem připojíš ten tablet, ale ten hub bude připojený HDMI kabelem k monitoru a další kabel k němu půjde z nabíječky.Samozřejmě když používáš čtečku a chceš to mít po ruce je to jiná. Ale pořád to neznamená že to musíš mít nutně připojené k tomu zařízení přímo. Já mám HUB pod deskou stolu, je snadno dustupný a připojit ho lze přímo do monotoru, kabeláž je samozřejmě vedená pod stolem a ničemu nepřekáží.http://download.jirikocman.cz/stul/IMG_1063.jpegA ano ty mnou ocitované monitory jsou z jiné cenové kategorie, ale vycházím z tvých potřeb. Potřebuješ vyšší jas abys mohl bojovat se světlem které ti jde do místnosti a zároveň si žádal vyšší kontrast, ale tebou vybraný monitor má tu nejnížší hodnotu kontrastu.Pokud chceš vyšší kontrast v tvé cenové kategorii, tak je třeba vybrat VA panel, ne IPS, v té ceně IPSka mají jen 1000:1, kdežto VAčka mohou mít i 3000:1 kontrastní poměr. Bohužel vyšší jas než nějakých 250-300nits v té ceně nemá snad nic.

To je tak, když se z NB dělá stolní PC. Kompromis kam se podíváš.Osobně mi ten Samsung nepřijde nijak výjimečný, ale pokud se ti líbí. Spíše bych ale pořádně zvážil ten Philipshttps://www.alza.cz/24-philips-243b9h-d673303... doporučený Jirkou. Proč to připojovat přes redukce, když to lze připojit přímo? Pokud by ti přes to USB-C fungoval i G-sync, tak by to bylo super, ale na to bych se mrknul do manuálu, abys nečekal něco, co ten monitor neumí přes tento vstup.

Njn, studenti jsou chudí a byla potřeba pohyblivost, tak šel stolní z domu a sehnal jsem tohle redukci bych tam celkem rád nechal, mám v ní všechny periferie + čtečku sd karet

Viz výše, ten hub si můžeš nechat a připojit skrze monitor, i když, budeš potřebovat redukci na USB-A, Cčko využiješ k připojení toho tabletu. Výhoda je, že pak nemusíš řešit nabíječku, nabije ti to ten monitor.

Jakou zase řešíš nabíječku?? A z monitoru mi bude viset na 10cm kabelu hub, že? Ne díky

Tak to tabletPC snad potřebuje nabíjet, nebo se pletu?A proč by ti mělo ze zadu monitoru něco viset? Kousek valkra a nic ti viset nebude, mám třeba za monitorem externí disk na zálohy - https://ctrlv.cz/jZcF

Nemám chuť všechno chodit zapojovat někam za monitor. A ten tablet nemá power delivery.

Takže tam nezapojuješ ani HDMI kabel nebo napájení monotiru? Při tom tam zapojíš jeden kabel a pak za něj už nemusíš, pokud tam nechceš připojit něco dalšího. Hub pak můžeš mít pod stolem připojený do USB monitoru.https://ctrlv.cz/ba1rAle beru, pokud nemáš power delivery, tak neušetříš.

Samozřejmě jsem myslel do toho hubu..(flash, sd). Pod stůl ho určitě tahat nebudu, vpodstatě ani nemám jak

V pohodě, snažím se ti dát inspiraci, taky jsem měl dříve všude spoustu kabeláže a postupem času to začal redukovat.Dneska už je pro mě nemyslitelné mít na stole cokoli připojeno kabelem pokud to jde bez něj a to co bez toho nejde, musí jít tak aby to nebylo pokud možno nikde vidět.

Ještě jsem hledal a asi půjdu do m5 https://www.czc.cz/samsung-smart-m5-led-moni... Je to 27, kontrast dobrej, výhoda je pro mě i DeX, stojan můžu kdyžtak časem vyměnit.

Najdi si na něj recenzi, tento kříženec monitoru a televize (bez tuneru), jsem vypustil z hledáčku, protože recenze nebyly nic moc. Není totiž ani ryba, ani rak. Jen už si nepamatuji, co recenze řešili nejvíc.Prostě si raději opravdu projdi data o tom monitoru a nezávislé testy, aby sis udělal obrázek, třeba ti bude vyhovovat. 8ms odezva je dnes ale poněkud pomalá.

Hlavně odezva je hodnocená špatně. A obecně u VA panelů se hůře hodnotí pozorovací úhly.Osobně mám M7 a dokážu s ním fungovat. Používám to vesměs pro kancelářskou práci, takže mě to nelimituje a mé 60FPS casual hraní taky dává. Jediné co mě na něm mrzí je to že HUB je jen USB 2.0., takže u externího disku nebo rychlé karty musím připojit druhý kabel do laptopu. Ale třeba pro připojení zvukovky, webky v pohodě, mám tam i disk na který běží time machine. Zálohy se dělají na pozadí hodinovými incrementy, tak mě to netrápí. Nicméně M5 stejně nemá USB-C připojení a ty USBčka na něm jsou dobrý tak k připojení klávesnice a myši pro ovládání toho monitoru, pokud člověk nepoužije BT. I když i přes 2.0 to zvládne přehrát případný obsah na disku/flešce.

Tak jsem našel ještě https://www.mironet.cz/27quot-lenovo-l27q35-cern... Vypadá celkem fajn. QHD, odezva 4ms, kontrast 4000, jas 350, 75Hz, cena 5k. Asi teda vezmu ten.

dneska uz asi za 4 tisice nekoupis spatny monitor na bezne uzivani, ale jak pisou ostatni, popremyslej, jestli se ti nechce prihodit nejaka tisicovka a jsi uplne jinde, ted sly dolu i grafiky, takze by se pripadne dokoupila grafika treba gtx 1650 na to CS a GTA V uplne staci a mel bys to uplne idealni

Pokud ti do okna pere slunce, použij závěsy, žaluzie nebo monitor s vysokým jasem. Jestli je lesklý nebo matný je poměrně jedno vysoký jas si s tím poradí. Stačí kouknout na mobily, má to lesklé displeje a nikdo se nepídí po matných, neb ty displeje dneska mají třeba 1200 nitů jasu který jednak bude koukatelný na přímém slunci tak přerazí ty odrazy z lesklé plochy. Lesklé displeje obvykle navíc mají lepší podání barev.No tebou vybraný monitor nemá nic z toho co chceš. Vyskoý kontrast? 1000:1? Jako vážně tohle považuješ za vysoký kontrast? To je běžná hodnota. VA panely poskytují vyšší kontrast než levné IPS, obvykle 2000-3000:1, ale pokud chceš vysoký kontrast tak kupuješ například Mini Led podsvícený displej s kontrastem 1000000:1 nebo 2000000:1Jas 250 nitů když ti pere sluníčko do místnosti kde to máš, good luck, to je jas, který je nízký i bez toho slunce a dobrým osvícením, Barevně je ten vybraný monitor taky bída 6 bit barvy.Vstup jen HDMI a VGA… Kde je alespoň display port, nebo lépe kde je USB-C/Thunderbolt? Kde je power delivery, kde je hub…Když pominu že je to maličký monitor tak na něm nevidím nic co by splňovalo tvé požadavky, tedy kromě ceny. A jelikož jsi zvolil cenovou relaci jakou si zvolil, tak nejlepší rada je, kup si ho a uvidíš, ideálně si nech dovézt víc vybraných monitorů a porovnej je side by side a vyber si ten který se ti líbí nejvíc a zbytek vrať, nebo si zajeď je okoukat do showroomu.. V té cenové relaci jde posuzovat fakt jen to zda to pohled na obrazovku vyhovuje nebo ne.