Monitor do 3000kč

Zdravím potřeboval bych poradit nějaký monitor do 3k, děkuji za všechny rady (nevyznám se v monitorech, takže mi nějaké doporučte díky!)

Odpovědi na otázku

a jakou úhlopříčku požaduješ?

Chtěl bych 24" ale nevím nevím do takové ceny

Třeba ASUS VP247TA:https://www.alfa.cz/product.phpZa tu cenu je ok: matný 23,6" VA panel, zvuk, D-Sub + DVI-D, 36 měsíců záruka...Několik jsem jich zjara bral a všechny naprosto bez problému.

V tom případě na značce nezáleží. Našel jsem AOC LCD M2470SWH LED, 23.6'' MVA FHD. Asi nebude mít tuhý stojan, chce to postavit na nekývající se stůl.

Dobry den, mam podobny plan s podobnym rozpoctem. Proc na znacce nezalezi? Chtel bych 24" IPS. Je tedy jedno zda vyberu AOC,phillips nebo neco jineho?

Na značce nezáleží, protože to bude vždy z horších dílů. Jsi pod magickou hranicí, nad kterou se dá vyrobit slušný monitor. Uvědom si, že nejdražší věcí na monitoru je displej. Čím je kvalitnější, tím je dražší. Je velký rozptyl ve výrobě, tak se třídí do tříd (Grade A až Grade D, možná ještě dále). Do EIZA dají ten nejkvalitnější, do monitoru za trojku takový, který ještě něco ukazuje. V elektronice se ošulí součástky např. elektrolyty, chlazení, celkově zdroj. K tomu tenčí plasty, méně žeber, žádné vyztužení kovem. Něco to bude ukazovat, při troše štěstí to překlepe 2 roky.Máš jedinou šanci, objevit něco ve výprodejích/doprodejích firem typu Alza. Ta totiž vykupuje od distributorů již nevyráběné zboží a prodává je s velkou pompou.Z vyráběných se můžeš podívat na AOC LCD I2480SX, 23,8'', LED, IPS, to je nejlevnější IPS, které jsem objevil. Bude ale přes finanční limit. Do firmy bych ho nedoporučil, ta cena se někde odrazí.

Asi vemu ten BenQ, jsou na něj hodně dobré recenze :)