Monitor do 13-15 000

Ahoj, vybírám na Vánoce monitor. Současný je z roku 2006 a už se jaksi nechce zapnout, tak hledám náhradu. Chtěl bych aby taky nějakých těch 5-6 r. vydržel minimálně.Monitor bude tak 20% filmy, 30% hry, 30% střih videa a úprava obrázků, zbylé % na internet a office atd...Požaduji:Věrné podání barev (takže asi IPS?)Solidní odezvu kvůli hrámmožnost negativního naklopení alespoň 10% (dívání se na filmy z postele)úhlopříčku 24'' a vícAlespoň pár USB portů (kdyby byl v budoucnu notebook, nikdy nevíte kdy se to hodí)Přemýšlím nad vhodným poměrem stran (konkrétně 21:9 a 16:9). 21:9 je asi lepší kvůli filmům a možnost rozdělení plochy na dvě části, taky větší úhlopříčce (běžně se dá koupit 29''). Nevím, jestli s tím hry nebudou mít problém. 16:9 je zase většina seriálů, lepší procházení webu. Dělají se 24 a 27''.Nemáte někdo podobné zkušenosti? Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

LCD Monitor 27" DELL P2714T Professionalhttp://www.mironet.cz/27quot-dell-p2714t-profes... nebo šetříš:LCD Monitor 27" DELL UltraSharp U2713HMhttp://www.mironet.cz/27quot-dell-ultrasharp-u2... a ten je výborný.

Trochu se omlouvám, ten první bych potřeboval aby mi ho někdo otestoval proto jsem ho "nahodil", děkuji za pochopení.

Dotykový matlátko. Úžasně se fotky upravují na omatlaným monitoru.

Já bych ho chtěl na něco jiného a potřebuji testovací subjekty.

U2713HM