Monitor displayport

Dobrý den. Mám malej problém koupil jsem si Monitor BenQ EX3501R a u tohoto typu je všude je psáno že tento monitor má displayport 1.4 mám grafickou kartu RTX 2080 která má dp 1.4 Kabel od premiumcord který má také 1.4 a monitor se připojí jen DisplayPortem 1.2 v nastavení monitoru jde přepínat mezi portem 1.1 a 1.2 a nastavení na 1.4 tam nikde není . Už jsem toho prohledal spoustu ale žádnou odpověď jsem nenašel. Děkuji za případnou pomoc

Odpovědi na otázku

A problém je v čem? (mimo nižší číslo)Zobrazuje to špatně? Trhá se obraz? Má to malé FPS?jestli ne, tak to neřeš...

Odkaz na ten kabel kde byl koupenej?

A co přesně ti nefunguje?

Nejsem si jist, ze ten monitor vubec DP 1.4 potrebuje, dle toho co umi nikoliv. Navic ve specifikaci lzou i o HDR (Ultimate HDR Performance), jako Brightness 300 a HDR fakt nejde dohromady ani jako vtip.Dalsi vec je kvalita kabelu PremiumCord, kdejakej kabel z aliexpressu bude kvalitnejsi.