» Poradna » Ostatní

Monitor a oci.

Zdravicko, travim pred monitorom 15 hodin denne, nie zeby som bol nejaky maniak na csko alebo nieco take, ale je to proste moja praca. Chcem sa spytat, aky monitor by som si mal kupit ak chcem co najviac usetrit svoje oci a neoslepnut z toho Cena nehra rolu a velkost takisto nie.

Odpovědi na otázku

LED

Problém není v monitoru, ale v tobě. Zkus se živit prací max 8 hodin denně.

Někde jsem četla, že TV ani monitor nemá vliv na "kazení" očí. Oči se kazí stárnutím nikoliv sledováním televize nebo monitoru pc. Jediný, co má neblahý vliv na oči je jejich vysušování důsledkem sledování monitoru či TV bez mrkání. Takže monitor si pořiď jaký chceš, ale hlavně nezapomeň u práce na PC mrkat.

Na osychání rohovky pomohou příslušné kapky, poradí ti v lékárně nebo optice. Jinak s Chrochro úplně nesouhlasím - každý monitor ti bude kazit oči, pokud má nepřiměřeně nastavený jas a kontrast, pozoruješ ho z nevhodné vzdálenosti, apod. K těm 15 hodinám před monitorem - zamysli se nad sebou, jak píše Jiří. Trpí tím také krční páteř, lokty, zápěstí a další.

No nejvíce u monitoru (či televize) škodí očím to, že se koukáte neustále do stejné vzdálenosti, tj. čočka je zakřivená stále stejně a svaly ji ovládající postupně ochabují. Časem se to projeví tak, že budete krátkozrací, tj. nebudete schopni zaostřit tak dobře vzdálenější objekty. Sám to na sobě už pozoruju. Chce to změnu, prostě vyrazit občas ven, nebo alespoň deset minut čumět z okna na něco vzdálenějšího, než toho půl metru na co jste koukali hodiny před tím.