» Poradna » Ostatní

Monitor 21:9 vs 16:9 na programovani

Zdravim, aktualne pouzivam 2 monitory. Vazne uvazuji, ze bych presel pouze na 1 monitor s pomerem 21:9 pri rozliseni 2560x1080. Dva monitory vyuzivam predevsim na programovani, kdy na jednom pisu kod a na druhem zobrazuji vysledek. Kdyz nepracuju, tak vyuzivam pouze jeden monitor na obecne pouziti internet, Youtube, nejaka hra apod. Chci si poridit monitor DELL U2917W s rozlisenim 2560x1080. Jake je vase doporuceni a pripadna zkusenost s pomerem 21:9 na kodovani? Moc diky za vase rady a postrehy, ktere mi hodne pomuzou v rozhodovani, zda poridit 21:9 nebo radeji klasiku 16:9 nabo 16:10.

Odpovědi na otázku

Programovani v cem? Pro normalni programovaci jazyky jsou nudle zbytecne, tam se 16:10 hodi vic a koukal bych po pivotu. Jestli jde treba o HTML, nebo jiny skriptak (proste cokoliv, co se nekompiluje a jede to pres nejaky interpreter), pak se nudle muze hodit.

Programovani PHP, HTML/CSS, JS, MySQL, ... zkratka weby a aplikace. Aktualne mam dve 19", kde je rozliseni 1280x1024, takze se dostanu na 2560x1024. Na 21:9 bych se dostal na 2560x1080 pri jednom monitoru. Je zase pravda, ze u monitoru s rozlisenim 2560x1440 je vice mista na vysku a pri psani kodu, bych videl jeste cca. o 40% radku kodu vice pod sebou. Nevim, zda to uz neni zase zbytecne moc. Tezke rozhodovani bez praxe. Urcite muzu jit cestou monitor koupit, vyzkouset a pripadne do 14-ti dnu vratit, a zkusit jiny, ale zase se mi nechce podstupovat to kolecko s vracenim a zkousenim dalsiho. Proto se snazim ziskat co nejvice informaci a podnetu pro spravne rozhodnuti nakupu monitoru.

Takze, jak jsem tusil, interpreter. Pro tohle bych volil 2 monitory jako doted, jen to chce neco udelat s rozlisenim - 1280x1024 bych jako zobrazovadlo vysledku treba nechal a k tomu hodil alespon 1200x1920 (16:10 otoceny o 90°).ps. Vice radku pod sebou vadit nemuze, me vadi, ze jich je porad malo a nebavi me listovat - nejen, ze to zdrzuje, ale muze se u toho prerusit myslenka ...

Na práci rozhodně 2 monitory, stačí i kolem 20". Na zábavu (hry, filmy) je zase lepší jeden velkej. Všechno ostatní je nějaká forma kompromisu.