Monitor 144 Hz VA 1920x1080 nezapne pro zobrazení BIOS

Dobrý den, koupil jsem monitor ViewSonic VX2758-C-MH (144 Hz s VA prohnutou obrazovkou). Problém: monitor se zapne až při startu Windows, a tím nejde vstoupit do BIOS. Ještě jsem prověřoval Samsung C27FG73 (má navíc QLED, výškové nastavení podstavce), který se zřejmě bude chovat stejně. Máte někdo osobní zkušenost se Samsung? Přijde mi totiž neuvěřitelné, že by někdo vyrobil monitor, že kterým nelze zobrazit BIOS. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Spíš vyzkoušej jiný konektor, HDMI, DVI, DP, VGA. Některý z nich by měl fungovat i v biosu.

Měl jsem stejný problém, vyřešil jsem to hdmi připojením a pak vše běželo

To je blbost, prečo by sa monitor mal zapínať až pri štarte windows, to akože monitor pozná kedy štartuje windows a podla toho sa zapne, a jak by to asi tak poznal? Monitor sa zapne vtedy keď má signál, keď ho nemá tak sa nezapne. Nemáš skôr zapnutý v biose Fastboot alebo tak niečo?

neni to blbosť. nvidia grafiky potrebujú update fw aby správne fungoval DP ešte pred zavedením driverov

týka sa to ale DP 1.3 a 1.4. predchádzajúce normy fungujú

Ja to nepopieram, ale určite to neni tak že by sa sám monitor len tak rozhodoval, že sa zapne až pri štarte windows.

sám sa o tom nerozhoduje. rozhoduje o tom karta. ovládače spístupnia viac funkcií než dokáže základný ovládač/fw grafiky. takže grafika nedokáže komunikovať s monitorom kým sa nenačítajú správne ovládače

Ešte by som to rozviedol, okrem toho Fastboot, môžeš mať v biose zakázané zobrazovanie POST-u, alebo čo ma ešte napadá, že máš v biose nastavený ako "Init display first" integrovanú grafiku, tým pádom sa ti POST zobrazuje na nej a na dedikovanú to prepne až sám windows pri štarte, takže si to prepni na PEG/PCIe/External (býva to označené rôzne) a potom sa ti bude aj POST zobrazovať hneď od zapnutia pc cez dedikovanú grafiku.

To nepomůže. Mimochodem tímhle trpěly i integrované grafiky na dig. výstupech, na starém dobrém analogu vše ok

Jak a kam je připojený? Grafická karta?

mal som rovnaký problém s gtx 1070. staršie nvidia grafiky, vrátane 1xxx generácie potrebovali fw update aby správne fungoval DP 1.3-1.4 ešte pred zavedením driverov.https://www.nvidia.com/object/nv-uefi-update-x64...

hmm, teraz pozerám že monitor nedisponuje DP ale len HDMI.iný monitor predtým fungoval? možno grafika pred spustením nepodporuje vyšší bandwidth potrebný pre komunikáciu so 144Hz monitorom a preto sa rozsvieti až po zavedení ovládačov.

Čaute! Ja mam presne ten istý problém s tým istým monitorom. Napojený je cez HDMI a k biosu sa nedostanem Musím to napojiť na TV a potom sa do biosu dostanem. A pri napojení tohoto monitoru mi na základnej doske svieti červená dióda-"problem s grafikou". Pri tv alebo inom monitore problém doska nehlási. Doska GIGABYTE B450aorus elite, grafika XFX Radeon rx580 8gb