Monitor 1080p

Dobrý den Všem,prosím Vás o radu s koupí monitoru k novému počítači.Potřebuji monitor, který bude "univerzální".Sleduji filmy, hraji hry a upravuji fotky v programech Adobe.(50% hry, 30% filmy, 20% práce)Mám malý stůl a sedím relativně blízko monitoru, proto bych volil variantu 23-24 palců, FullHD 1080p rozlišení. Do PC jsem investoval celkem dost peněz, proto už mi na monitor nezbyl finanční prostor, to je další důvod proč bych raději 24 - 1080p. Předem Vám děkuji za rady.Sestava:Procesor: Intel Core i5-8600KZákladní deska: ASUS PRIME Z370-A - Intel Z370Chladič: Scythe SCMG-5100 Mugen 5, rev.BHDD: WD Blue EX - 1 TB + SSD 850 EVO 250 GbGrafická karta: MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8GRAM: Patriot VIPER LED 16GB (2x8GB) DDR4 3200Zdroj: Corsair RMx Series RM650x 650WSkříň: SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TGZatím jsem se dopracoval k těmto 3 monitorům:LG 23MP68VQLG 24MP68VQ BenQ BL2480Líbí se mi kombinace IPS panelu, 75 Hz a 5 ms odezvy.Uvažuji i o držáku, ale není nutností.Ještě jednou předem děkuji za reakce, rady a tipy.

Odpovědi na otázku

Ještě upřesním cenový rozpočet je maximálně 6000 - 7000,- Kč.

A co koupit zatím nejlevnější ips a střádat korunky na pořádný monitor? Máš celkem slušné PC, kterému by slušelo lepší zobrazovadlo...takové 2K, 144Hz a g-sync. Sám mám podobně výkonné PC a jedu na FHD s 144Hz a g-syncu...navíc ještě na starém TN. Ale už střádám na lepší zobrazovadlo..:) je to jen návrh k zamyšlení.

Děkuji za reakci. Asi nakonec vyzkouším výše zaslaný LG 24MP68VQ, který má velice zajímavé recenze a u toho začnu šetřit jak radíte ...

ja bych skusil tenhle, kdyztak muzes vyskouset a vratit do 14 dnu, je to 2k 30 palcu 75Hz pres Displayport, tvoje grafika 1070ti to klidne da na 2khttps://www.alza.cz/31-5-aoc-q3279vwf-d515574...

Díky, vypadá super.Jen dotaz ke GPU, jeden známý doporučoval 1080, já nakonec volil 1070 ti a o něco lepší procesor než bylo původně v plánu. Ta 1070 ti Armor asi nebude mít s i5-8600K na 1440p problém že ? Ptám se proto, protože jsem doteď disponoval pouze notebookem: https://www.czc.cz/acer-aspire-7750g-2414g75... ...a prostě moderní trendy nijak extra nesleduji.Jde mi o to abych s tímto rozlišením a tímto PC nějakou dobu vydržel a nemusel jsem zbytečně upgradovat. Počítám v budoucnu max. rozšíření RAM + disk...A to se bavíme cca o 5 letech. Do 5 let rozhodně upgrade nechystám.Z tohoto důvodu se ptám zda je 1440p v pořádku a jestli grafika stačí.Popř. ještě dotaz k FPS ve hrách.. Kolik je tak minimum pro plynulé hraní ?60 FPS, 30 FPS ? Toto už je jen pouhá zvědavost...Předem děkuji za reakci...

Tak jsem se nakonec rozhodl vzít tento monitor:Samsung C24FG70https://www.czc.cz/samsung-c24fg70-led-monit... Budu muset trochu připlatit, ale myslím si, že to bude dobrá volba.Typ displeje: VANativní rozlišení: 1920 x 1080 (Full HD)Frekvence [Hz]: 144Doba odezvy [ms]: 1Rozměr pro VESA držák: 75 x 75Kontrast: 3 000:1Doba odezvy [ms]: 1Jas [cd/m2]: 350Pivot: Ano

Na fotky: 1920x1200, ne 1080. Jinak budeš mít po stranách široké pruhy a zbytečně nízké rozlišení. Když užs vrazil tolik peněz do PC, tak to zazdíš nevhodným monitorem?

To je právě důvod proč jsem zde požádal o radu.Potřebuji nějaký kompromis, proto mě 1080p přišla prozatím jako vhodná varianta. V cenové relaci okolo 5000-7000,- Kč se dá sehnat IPS s 75 Hz a 5 ms odezvou což mi nepřišlo uplně špatné. 24 palcový monitor je pro mě momentálně opravdu dostačující. Myslel jsem, že tu někdo zhodnotí vybrané varianty popř. doporučí nějakou cestu kterou se vydat. Hodně lidí mě odrazovalo od TN, že je to nesmysl na filmy a práci. Proto pak tedy VA nebo IPS. Zde je lepší univerzál prý IPS. Tam je ale možné, že bude problém zase s hraním, proto alespň 75 Hz a ideálně 5 ms a méně.

Koukal jsem dál a dobře se jeví také tento: AOC Q2781PQhttps://www.czc.cz/aoc-q2781pq-led-monitor-2...

Nakonec tedy opravdu po přečtení recenzí zvolím dražší cestu a koupím tento monitor: AOC Q2781PQ - LED monitor 27https://www.czc.cz/aoc-q2781pq-led-monitor-2... Displej s QHD rozlišením 2560 x 1440 s úhlopříčkou 27“, LED podsvícení, IPS panel, vysoké pozorovací úhly 178°, kontrast až 50M:1 dynamicky, doba odezvy 4 ms, jas 350 cd/m2, poměr cena/výkon super. Žádný tearing a ghosting v recenzích zmíněn není.Grafická karta GTX 1070 Ti Armor v kombinaci s i5-8600K a 16 Gb RAM DDR4 3200 Mhz by mělo být dostatečné podle testů a recenzí k hraní 60 FPS +.Pokud to dobře chápu i s využitím V-SYNC, bude FPS 60, protože má monitor 60 Hz a nebude docházet k sekání atd. ? Příklad Zaklínač 3: https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/4... Witcher 3, high, 2560 × 1440, průměr FPS 60... Tak by mělo být vše asi OK.Díky za Váš názor k tomuto monitoru.