» Poradna » Ostatní

Monitor , připojení po koupi redukce hdmi na vga ( ROZLIŠENÍ 1600x1200)

Zdravím Včera jsem si koupil kvůli grafice , redukci hdmi na vga .. takže spíše kvůli monitoru :D No po připojení nemůžu přijít na to jak nastavit rozlišení příjde mi to stále nějaké divné.Továrně , normálně má monitor max. rozlišení 1600 x 900 , to ale teď z nějakých důvodu nejde , když to použiju obraz není přes celý monitor.Dokážete mi nějak poradit co se dá dělat ? Monitor je emachines nějaký obyčejný nevím přesně typ ale je to 24ka. No a grafická karta RX550 saphire , děkuji za rady :/

Odpovědi na otázku

Ono HDMI je spíše pro TV rozlišení (1920x1080 nebo 1366x768).Jestli jsi ten převodník kupoval přes internet, tak ho vrať a zkus koupit převodník pro Display Port.

HDMI je pro jakékoli rozlišení, které přes něj půjde, pokud nepřekročíš jeho maximální podporované rozlišení dle verze HDMI.

To máš sice pravdu, ale otázkou je, jaká rozlišení podporuje elektronika toho nespecifikovaného převodníku.

Zkus specifikovat, co jsi vlastně koupil:"redukci hdmi na vga:HDMI = High-Definition Multimedia Interface, česky rozhraní;VGA = Video Graphic Adapter, česky grafická karta.Zkus specifikovat, jaké porty má k dispozici monitor.

Děkuji za odpovědi :) , monitor má jen vga a gra. karta má dvi d , hdmi a displayport . Zakoupil jsem proto hdmi redukci https://www.tsbohemia.cz/cablexpert-redukce-hdmi-n... , nevím zda přesně tenhle modul , tahgle značka každopádně je uplně stejná jako ta moje vzhledově.Můj problém je v tom , že nemůžu najít ideální rozlíšení pro můj monitr , normálně na staré grafice jsem použival rozlišení na stejném monitoru 1600x900 a vše bylo v pořádku , ale po zapojení redukce musím nastavit 1600x1200 jinak není obraz zmenšený a není roztáhly přes celý monitor . takže nevím zda se s tím dá něco dělat v nastavení grafiky což je mimochodem ta Rx550 4gb saphire , předem jetě jednou děkuji ;)

V dnešnej dobe mať LCD s VGA vstupom? Fuj tajbl! Vyhoď ho. LCD na bazosi s DVI vstupom stoja niekoľko stoviek a s rozlíšením aspoň 1050p a ešte získaš o čosi kvalitnejší obraz (mám starý LCD, ale rozdiel JE a to nemám orlí zrak ako istý býv. kolega). Máš najnovšiu GK, ale LCD starý 15 rokov (teda ak si nekúpil nedávno ten najnajlacnejší aký v obchode na Teba čakal 5r)

Mne prijde ze pc pres ten prevodnik poradne nepozna co tam je. Skus pohledat zda to nejde upravit ve win nebo pres ovladac gpu, to same plati pro monitor.Hodne davno pamatuji ze se vga monitory musely nastavovat rucne.