Monitor - obraz není přes celou obrazovku

Dobrý den.
Prosím o radu.Mám monitor 22´´ s TV tunerem.
Problém je v tom,že obraz není přes celou obrazovku - je kolem něj asi 2cm černý rámeček.
V případě,že monitor jede přes TV tuner jako TV - obraz je v pořádku až do okrajů.
Také při zapnutí PC je chvíli obraz OK - dokud nenaskočí VISTY.
Rozlišení jsem zkoušel měnit ,ale jinak nevim co s tim.
Propojení je DVI-HDMI kabelem.
OS VISTA
Grafika Radeon 3870.

Děkuji za odpověď

JURA

Odpovědi na otázku

Kazdy novy LCD monitor ma tlacitko, ktore obraz prisposobi automaticky a ak ho nahodou nemas, tak si obraz jednoducho cez OSD roztiahni

nebo použij jiné rozlišení.pravé tlsčitko myši>vlastnosti>nastavení

Širokoúhlá TV používá poměr stran 16:9, kdežto desktop PC je optimalizován pro rozlišení 16 : 10. A z toho plynou černé proužky na okrajích.
Použij tedy radu kolegů a nastav nativní rozlišení monitoru (RTFM). V případě LCD jiné ani nemá smysl.
Systémové řešení:
nekupovat LCD TV, ale klasický digitální LCD s rozlišením HDTV (je podstatně kvalitnější a mnohem levnější) + interní PCI digitální TV.

nebavíme se o TV, ale o monitoru....

jestli máš širokoúhlý monitor a obraz z TV je 4:3, tak tam ty pruhy proste budou. s tím nic neuděláš!