Monitor - existuje to?

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat, jestli o něčem takovém nevíte? Když máme LCD monitory, a na stejném principu jsou i třeba digitální hledáčky ve foťácích, tak proč se nevyrábí i monitory tak, že by byl monitor v brýlích a před ním nějaká čočka jako v hledáčku u foťáků? Ušetřilo by se místo na stole a mohlo by to být levnější než monitor.

Odpovědi na otázku

Kup si brýle pro VR ... a ještě to bude stereo.

Monitor v okuliaroch = VR a to existuje

Videobrýle, nebo taky VR headset samozřejmě existuje ale levnější než monitor to samozřejmě není.Jeden z důvodů, proč to není levnější. je třeba to, že musíš mít mnohem jemnější displej s menšími pixely aby tvoje oko nemělo dojem, že kouká na hrozně hnusný kostičkovatý obraz.

Můžete mi poslat nějaký odkaz? Teď sem něco našel na Heurece a tam to stojí pár stovek, a píšou že je to k mobilu a ne k PC. Což je mi divné.

díky, to jsem měl na mysli, a fakt to plnohodnotně nahradí monitor? Bude v tom fungovat třeba i Bios?

Protože tyto brýle se skládají jen z "obal" a čočky. Do obalu se vloží ten mobil a čočky s mírným natočením vyvolávají iluzi VR (podobný princip jako brýle na 3D film v kině). Jinak řečeno jediný display v těch brýlích je samotný mobil. Skutečné VR brýle jsou mnohem dražší.

jo, to cos našel je akorát "nástavec" na mobil, kde pak používáš displej toho mobilu.

teba teraz akurat kopla muza debilnych napadov?

Ne ale přemýšlím o koupi nového monitoru, tak mně napadlo že něco takového by mohlo být lepší řešení než monitor.

lepší řešení to určitě nebude - rozhodně ne levnější.

Fakani mají prázdniny a nudí se.

Víme. Jak píšou kolegové, nic nového to není, jen jsi trochu zaspal.

1) to už dávno existuje, takže jsi hodně opožděný a 2) je to tak akorát na hry, na běžné používání bys to fakt nechtěl.